UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Mozart na Letnim Salonie Muzycznym Bażantarnia 2015

Elbląg, Mozart na Letnim Salonie Muzycznym Bażantarnia 2015
Reklama

"Viva Mozart" to tytuł ostatniego już w tym roku koncertu Letniego Salonu Muzycznego, na który 9 sierpnia zaprasza Elbląskie Towarzystwo Kulturalne. W koncercie wystąpią: Joanna Orzeł, Łukasz Perucki, Małgorzata Bury, Karol Sienkiewicz i Mirosław Pachowicz. W programie m.in.: Eine kleine Nachtmusik, Marsz turecki, aria Alleluja z motetu Exultate iubilate, czy La ci darem la mano z opery Don Giovanni.

Joanna Orzeł – (sopran) jest doktorantką w dziedzinie sztuki wokalnej Akademii Muzycznej w Poznaniu, absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku. Osoba niezwykle zasłużona dla aktywizowania gdańskiej kultury muzycznej. Z jej inicjatywy po 300 latach została wskrzeszona ciesząca się dużym uznaniem środowiska gdańskiego Kapela Mariacka, której Joanna Orzeł jest kapelmistrzem. Ponadto działa jako organistka – kantor (sopran) w Bazylice Mariackiej i Kaplicy Królewskiej. Wychowała niejedno pokolenie śpiewaków amatorów i profesjonalistów. Angażuje się w działalność aktywizującą osoby w różnym wieku i o różnym statusie społecznym na polu muzyki wokalnej, prowadząc chóry parafialne (m. in. w parafii Chrystusa Króla w Gdańsku).
      
       Łukasz Perucki – (skrzypce) od 2011 r. studiuje w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku pod kierunkiem prof. Konstantego Andrzeja Kulki, kiedy to ukończył z wyróżnieniem Szkołę Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Gdańsku, w klasie skrzypiec mgr Anny Wolińskiej. Swoje umiejętności doskonalił również na kursach mistrzowskich m. in. u prof. Michaela Vaimana i Maxima Vengerova. Ma w swoim dorobku kilka sukcesów konkursowych, m.in. zajął II miejsce na 5. Konkursie Wykonawczym Utworów Witolda Lutosławskiego w Warszawie, III miejsce na Ogólnopolskich Przesłuchaniach Kameralnych Szkół Muzycznych II st. w Warszawie 2011, I miejsce na X Makroregionalnych Przesłuchaniach Zespołów Kameralnych w Gdańsku. Jest stypendystą Centrum Edukacji Artystycznej. Prowadzi ożywioną działalność koncertową, w swoim dorobku artystycznym szczególnie ceni sobie występy jako solista z Orkiestrą Kameralną Narodowej Akademii Muzycznej Ukrainy oraz z Orkiestrą Kameralną Filharmonii Kaliningradzkiej. W swojej działalności koncertowej i edukacji szczególną wagę przypisuje kameralistyce, grając m.in. w Gdańskim Kwartecie Smyczkowym, Oboe4strings, kwartecie Orana oraz kwartecie solistów Orkiestry Kameralnej Progress. Współpracuje z wieloma trójmiejskimi zespołami, takimi jak: Orkiestra Kameralna Progress, orkiestra Polskiej Filharmonii Kameralnej w Sopocie, Królewska Orkiestra Salonowa oraz Elbląska Orkiestra Kameralna, a od 2014 gra w stałym składzie orkiestry Polskiej Filharmonii Bałtyckiej.
      
       Małgorzata Bury – (skrzypce) w 2008 r. ukończyła studia magisterskie na Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku na Wydziale Instrumentalnym w klasie adiunkta Macieja Sobczaka. Jednocześnie ukończyła inne kierunki na Politechnice Gdańskiej i w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku. Swoje zamiłowanie do muzyki dzieliła przez kilka lat z działalnością w różnych branżach od stoczniowej przez reklamową i marketingową. Aktualnie, członek kilku trójmiejskich zespołów muzycznych m.in. Kapeli Królewskiej. Jako pedagog z pasji przekazuje swoją wiedzę i umiejętności młodszemu pokoleniu skrzypków.
      
       Karol Sienkiewicz
– (altówka) w 2003 roku ukończył z wyróżnieniem Państwową Szkołę Muzyczną I st. im. Karola Kurpińskiego w Warszawie w klasie skrzypiec mgr Anny Rzymyszkiewicz. W 2003 roku kontynuował naukę gry na skrzypcach w klasie dr Ewy Kowar w Państwowej Ogólnokształcącej Eksperymentalnej Zintegrowanej Szkole Muzycznej. W 2007 roku rozpoczął grę na altówce w Państwowej Szkole Muzycznej im. Józefa Elsnera w klasie mgr Michała Styczyńskiego. W 2010 roku ukończył naukę w Zespole Szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie. Od 2010 jest studentem Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie altówki prof. Ireny Albrecht i as. Krzysztofa Tymendorfa oraz w klasie kameralistyki prof. Anny Prabuckiej – Firlej i dr Roberta Kwiatkowskiego. Od 2010 roku członek kwartetu fortepianowego AKME, z którym odnosi wiele sukcesów na arenie międzynarodowej. Między innymi w 2011roku na IV Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. S. Taniejewa w Kałudze (Rosja) zdobył wraz z kwartetem IV Nagrodę oraz cztery nagrody specjalne: Nagrodę Gubernatora Kaługi, Nagrodę Biblioteki Konserwatorium w Moskwie, Nagrodę za Najlepsze Wykonanie Utworu Współczesnego oraz Nagrodę Publiczności, III Nagrodę oraz Nagrodę Specjalną „Haffner – Wettstein” na VI Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. J. Brahmsa w Gdańsku (2012), półfinał w 19 Międzynarodowym Konkursie im. Johannesa Brahmsa w Pörtschach (Austria). ), I Nagrodę na X Międzynarodowym Konkursie Zespołów Kameralnych im. M. K. Ogińskiego w Smorgoni (Białoruś, 2013), I Nagrodę, Złoty Medal oraz nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie kwartetu J. Brahmsa na I Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej w Plovdiv (Bułgaria 2014). W latach 2013/2014 i 2014/2015 stypendysta Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
      
       Mirosław Pachowicz – (fagot) urodził się w Lublinie, gdzie ukończył Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. T. Szeligowskiego. W latach 2003 – 2008 podejmował studia w Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku na Wydziale Instrumentalnym w klasie fagotu prof. zw. Wojciecha Orawca, które ukończył z wyróżnieniem. W ramach programu Socrates-Erasmus obył roczne stypendium w Erasmushogeschool – Koninklijk Conservatorium w Brukseli w klasie fagotu prof. Luca Loubry. Ponadto w latach 2004 – 2011 studiował na Wydziale Dyrygentury, Teorii muzyki i Kompozycji w specjalności teoria muzyki, których zwieńczeniem była wyróżniona praca magisterska na temat „Twórczość orkiestrowa Henri Dutilleux”. W bieżącym roku powrócił na swoją Alma Mater – jednak już w charakterze wykładowcy w klasie fagotu. Jest półfinalistą I Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej (2007) oraz III Międzynarodowego Konkursu Oboistów i Fagocistów w Łodzi (2008). W 2013 roku wraz z Martą Różańską i Andrzejem Wojciechowskim utworzyli Gdańskie Trio Stroikowe. Zespół ten prowadzi szeroko zakrojoną działalność artystyczną a jego największym sukcesem jest zdobycie III nagrody podczas Malta Music International Competition 2014. Od końca 2007 jest pierwszym fagocistą Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku. Wraz z nią odbył tournée w ramach projektu „Karol Szymanowski. Muzyka ponad granicami” do Mińska i Kijowa. W 2014 roku brał udział w podróży swojej orkiestry do Chin. Dokonał także kilku nagrań (m. in. VII Symfonii L. v. Beethovena – pod batutą maestro J. Maksymiuka, VIII Symfonii K. Pendereckiego, War Requiem B. Brittena – prowadzonego przez Sir Neville’a Marrinera, czy Vivo XXX P. Mykietyna). Oprócz tego współpracuje z wieloma orkiestrami m.in.: Polską Filharmonią Kameralną w Sopocie (m.in. tournée z Krystianem Zimermanem w 2014), Filharmonią Lubelską, Orkiestrą Kameralną „Hanseatica”, Capella Gedanensis, Brussels Philharmonic Orchestra, Königl. Harmonie Orkestr Torhout (Belgia; I Nagroda w 5. Jungfrau Music Festival w Interlaken, Szwajcaria). Dzięki szeroko zakrojonej współpracy miał możliwość wykonania wielu prestiżowych koncertów w Polsce) jak i Europie.
       Zapraszamy do muszli koncertowej w Bażantarni w niedzielę, 9 sierpnia o godz. 17. Wstęp wolny.
      
       Letni Salon Muzyczny Bażantarnia 2015 realizowany jest przy wsparciu finansowym Miasta Elbląg.
      
Patronem medialnym koncertów jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
      

      
Elbląskie Towarzystwo Kulturalne
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Pokazuj od
najnowszych
Pokazuj od budzących
największe emocje
Reklama