Niedziela 24-03-2019, imieniny Marka, Katarzyny
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Muzycznie, literacko, plastycznie, czyli… kulturalnie!

 
Elbląg, Muzycznie, literacko, plastycznie, czyli… kulturalnie!
fot. nadesłana

Tak będzie podczas „Biby z kulturą”, która 29 listopada o godz. 18 rozpocznie się w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. eKulturalni zapraszają na wspólne świętowanie drugich urodzin portalu. Wstęp jest wolny.

- To będzie niezła biba – zapewnia Zuzanna Gajewska, redaktor portalu eKulturalni.pl. - Atrakcjami artystycznymi będą sami eKulturalni z Elbląga i okolic. To oni wystawią spektakl, zagrają i zaśpiewają dla gości. Będą też rysować, malować, pisać, dziergać, fotografować, słowem pokazywać co potrafią.
     Biba z kulturą rozpocznie się o godz. 18. Jak na urodziny przystało nie zabraknie jubileuszowego tortu!
     - Zostanie także uroczyście zakończony projekt „eKulturalni.pl, czyli kultura w nowych mediach” – mówi Zuzanna Gajewska.
     A będzie co wspominać! W projekcie wzięli udział seniorzy, dzieci i młodzież oraz rodzice i opiekunowie. Odbyły się m.in. praktyczne zajęcia korzystania z Internetu dla seniorów, warsztaty ze specjalistami od nowych mediów i spotkania z blogerami dla dzieci i młodzieży, jak i wykłady dla rodziców.
     - W czasie wakacji gościliśmy z młodzieżą w Olsztynie, Giżycku i Ełku, gdzie promowaliśmy wydarzenie kulturalne organizowane przez lokalne domy kultury – wspomina Zuzanna Gajewska. – Bardzo chętną do współpracy była grupa seniorów, która poznawała tajniki Internetu i możliwości, jakie niosą ze sobą nowe media. Nie brakowało także wykładów. Nasi goście mówili nie tylko o dobrodziejstwach w sieci, także o zagrożeniach cyberprzemocą, ochronie danych osobowych czy praw autorskich.
„Biba z kulturą” będzie także okazją do zdobycia nagród. Dla najlepszych znawców kulturalnych i turystycznych zakątków eKulturalni przygotowali niespodzianki. Nie trzeba nigdzie się zgłaszać, wystarczy przyjść na Bibę – organizatorzy wręczą karty do wypełniania odpowiedzi na początku wydarzenia, a zadania będą wyświetlane na slajdach.
     - Pytania nie są trudne, ale jeśli ktoś chciałby się odpowiednio przygotować to podpowiem, że będą pochodziły z mobilnej gry miejskiej, w którą wciąż można zagrać – zdradza Zuzanna Gajewska, redaktor portalu eKulturalni.pl
     Bezpłatna aplikacja jest do pobrania tutaj.
     
     Program:
     18.00 Przywitanie gości na holu głównym „CSE Światowid”
     18.05 -18.20 Spektakl grupy teatralnej Rajstopy SCENA NA PIĘTRZE
     GALERIA NOBILIS:
     18.20 Kilka słów o projekcie – prezentacja spotu reklamowego portalu stworzonego przez uczestników projektu
     18.30 Test o wiedzy o kulturze Elbląga i regionu.
     18.50 Występ muzyczny Michał Orłowski i Wiktor Piskorz
     19.10 Parę słów o projekcie, wręczenie nagród dla najaktywniejszych uczestników oraz za grę miejską
     19.20 Występ muzyczny - Bracia Wróbel
     19.40 Parę słów o projekcie – prezentacja materiałów multimedialnych
     19.55 Rozstrzygnięcie testu o kulturze Elbląga i regionu i rozdanie nagród
     20.00 Tort, HOL GŁÓWNY
     20.15. Pokaz ognia – Elbląski Oddział Abstrakcyjny, PLAC JAGIELLOŃCZYKA
     20.30 Koniec wydarzenia
     W trakcie całego wydarzenia w galerii Nobilis będzie miało miejsce „tworzenie na żywo”. Publiczność będzie miała okazję podejrzeć przy pracy tworzące rękodzieło ekulturalną Mokagie i jej koleżanki z grupy Elbląskie Kreatywne, a może nawet nauczyć się prostych ściegów czy wzorów, by samodzielnie stworzyć ozdoby świąteczne, biżuterię czy dekoracje do domu. Będzie szansa na zakupienie wywrotów kreatywnych pań. Podczas wydarzenia twórczości oddawać się będą też uczestnicy sekcji plastycznych działających przy "Światowidzie". Goście Biby będę też mogli ćwiczyć swoje pióro i napisać kilka słów o wydarzeniu, wspólne opowiadanie lub wiersz pod okiem Alternatywnego Elbląskiego Klubu Literackiego.
     Prowadzący: Krzysztof Jaworski.
     Wstęp wolny.
     
Projekt „eKulturalni.pl, czyli kultura w nowych mediach” dofinansowany został ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
     
Sylwia Warzechowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem