UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Muzycznie, teatralnie i literacko. Warsztaty w Światowidzie

Muzycznie, teatralnie i literacko. Warsztaty w Światowidzie

Lubisz śpiewać? Chciałbyś zostać reporterem lub wystąpić w spektaklu, a może zastanawiasz się w jaki sposób tworzone są gry planszowe? Jeżeli przynajmniej na jedno z zadanych powyżej pytań odpowiedziałeś „tak”, oznacza to, że musisz zapisać się na warsztaty organizowane przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. Warsztaty są realizowane w ramach projektu „Spacer w przeszłość – część druga” i są skierowane do mieszkańców Elbląga oraz regionu, a także dla turystów, którzy odwiedzają nasze miasto.

Celem spotkań jest zwiększenie umiejętności, ale także upowszechnienie wiedzy dotyczących historii naszego miasta i regionu.
       - Chcemy pokazać mieszkańcom miasta, że historia miasta może zostać pokazana w sposób ciekawy i przystępny – mówi Marta Derlukiewicz, koordynator projektu „Spacer w przeszłość – część druga”. - W ramach projektu mamy do zaproponowania czterodniowe warsztaty: muzyczne, teatralne, dziennikarsko-literackie oraz warsztaty tworzenia gier planszowych.
      
       Warsztaty muzyczne
(13-16.07.2015). Ich celem jest podniesienie podstawowych kompetencji muzycznych, jednak głównym zadaniem będzie przygotowanie piosenki o Elblągu. W zajęciach mogą wziąć udział osoby w każdym wieku.
      
       Warsztaty teatralne (21-24.07.2015). Warsztaty ukierunkowane będą na rozwijanie wyobraźni, kreatywności, twórczości u uczestników. Dodatkowym zadaniem będzie przygotowanie przedstawienia teatralnego, tematycznie związanego z historią miejsca lub postaci ważnej w dziejach naszego miasta. Zajęcia skierowane są do młodzieży w wieku od 13 do 20 lat.
      
       Warsztaty dziennikarsko-literackie (27-30.07.2015). Na spotkania CSE „Światowid” zaprasza młodzież w wieku od 14 lat. Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą się podstawowych informacji o dziele literackim, a także na czym polega dziennikarstwo prasowe, internetowe oraz fotografia prasowa. Będą także mieli okazję samodzielnie przygotować artykuł i utwory literackie związane z Elblągiem. Najlepsze zostaną zamieszczone w przewodniku „Poznaj moje miasto, Elbląg”.
      
       Warsztaty tworzenia gier planszowych
(4-7.08.2015). Warsztaty realizowane są dla młodzieży oraz osób dorosłych. Podczas warsztatów uczestnicy będą mieli możliwość poznania od pigułki zasady tworzenia, typologię oraz proces produkcji gry planszowej. Wspólnie zaprojektują i stworzą własną planszówkę, która zostanie wydana.
      
       - Efekty pracy, czyli przedstawienie teatralne, piosenka oraz reportaże zostaną zaprezentowane podczas „Lekcji historii o Elblągu”, która odbędzie się we wrześniu – dodaje Marta Derlukiewicz.
       Każdy uczestnik otrzyma niezbędne materiały oraz posiłek. Warsztaty odbywają się w ramach projektu "Spacer w przeszłość - część druga". Udział w nich jest bezpłatny.
       Osoby zainteresowane wzięciem udziału w warsztatach proszone są o wysłanie e-maila, w którym podadzą temat spotkań, na adres: marta.derlukiewicz@swiatowid.elblag.pl do 10 lipca.
      
Projekt ”Spacer w przeszłość – część druga” dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu "Patriotyzm Jutra”
      
--- art. sponsorowany---
Sylwia Warzechowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl