Sobota 19-01-2019, imieniny Henryka, Mariusza
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Muzyka dla ucha malucha

 
Elbląg, Muzyka dla ucha malucha fot. nadesłana
Rek

Już od kwietnia ruszają koncerty, na które Elbląska Orkiestra Kameralna dostała dofinansowanie z MKiDN w ramach programu Kultura Dostępna. Projekt to osiem bezpłatnych cykli koncertów organizowanych od kwietnia do grudnia.

Ideą projektu "Muzyka dla ucha malucha" jest edukacja artystyczna dzieci, które na co dzień mają utrudniony dostęp do oferty kulturalnej. EOK przy współpracy z elbląskimi instytucjami kultury stworzy uczestnikom projektu różnorodny program o wysokiej wartości edukacyjnej, który ma szansę przyczynić się do poprawy stanu edukacji artystycznej dzieci oraz da impuls do ich dalszego czynnego uczestnictwa w kulturze muzycznej. Do udziału w wydarzeniach zapraszamy dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych z oddziałami integracyjnymi, dzieci ze świetlic środowiskowych oraz wychowanków domów dziecka. Projekt zakłada 8 programów edukacyjnych o charakterze interdyscyplinarnym, zawierających działania z zakresu muzyki, śpiewu, tańca, plastyki.
     Do udziału w projekcie zaproszono wyjątkowych artystów. Wystąpią m.in. Cezary Nowak (aktor dubbingowy), Hadrian Tabęcki (pianista), Rafał Grząka (akordeon), Piotr Ptak (klarnet), Maria Malinowska (sopran liryczny), a także dyrygenci: Jarosław Praszczałek, Sebastian Perłowski, Agnieszka Środowska. Utwory zawarte w programie każdego wydarzenia będą charakterystyczne, pełne niespodzianek i kontrastów: rytmu, melodii, barwy, instrumentacji, a wykonawcy nawiązywać będą bliski kontakt z publicznością. W repertuarze znajdą się m.in.: fragmenty dzieł największych kompozytorów tj. W. A. Mozarta, G. Gershwina, W. Lutosławskiego, A. Piazzolli, A. Vivaldiego, wiersze J. Brzechwy i J. Tuwima („Słoń Trąbalski”, „Ptasie radio”, „ZOO”, „Lokomotywa”), a także muzyka filmowa i utwory z bajek („Porwanie Baltazara Gąbki”, „Koziołek Matołek”, „Zaczarowany ołówek”).
     Pierwsze koncerty w ramach cyklu „Muzyka dla ucha Malucha” startują 25 kwietnia.
     Rezerwacja telefoniczna (55) 237 47 49 lub elektroniczna: biuro@eok.elblag.eu
     Więcej na: www.eok.elblag.eu
     
     Projekt jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
     Sponsor Strategiczny Mecenas Elbląskiej Orkiestry Kameralnej Siemens Sp. z o.o.
     Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej Grupa Energa
     Sponsorzy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Metal Expert Sp. z o.o. Sp. J, Noble Instruments, Meble Wójcik, Toyota Knedler Sp. z o.o.
     
 Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym Elbląskiej Orkiestry Kameralnej
     
Elbląska Orkiestra Kameralna
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia nowoczesna III
RTV + SZAFA
Kuchnia, a aneks kuchenny
Kuchnia nowoczesna