UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblagu
Rek

Muzyka klezmerska na Letnim Salonie Muzycznym Bażantarnia 2015

 
Elbląg, Muzyka klezmerska na Letnim Salonie Muzycznym Bażantarnia 2015
fot. nadesłana
Reklama

W niedzielę, 26 lipca  Elbląskie Towarzystwo Kulturalne ponownie zaprasza elblążan do muszli koncertowej w Bażantarni - tym razem czeka nas spotkanie z muzyką klezmerską.

Początki muzyki klezmerskiej sięgają XVIII wieku, kiedy to pojawiły się grupy wędrownych żydowskich muzykantów. Nazwa pochodziła z języka hebrajskiego i oznaczała dosłownie narzędzia pieśni. W najbliższą niedzielę będziemy mieli okazję posłuchać zespołu „Acoustic Klezmers” w programie zatytułowanym „Na żydowską nutę”.
       Zespół działa od 2013 roku i wykonuje m.in. hity muzyki klezmerskiej (żydowskiej i bałkańskiej). Członkowie zespołu to młodzi, świetni muzycy, absolwenci Akademii Muzycznej w Bydgoszczy i Gdańsku na Wydziale Instrumentalnym a także Jazzu i Muzyki Rozrywkowej.
       W Elblągu zespół wystąpi w składzie:
       Izabella Krasucka (wokal) – absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku na wydziale Jazz i Muzyka Rozrywkowa. Uczestniczyła w licznych projektach muzycznych, m.in. De Jaru, „Marek Grechuta” w olsztyńskim ośrodku kultury. Wykonuje utwory w różnorodnej stylistyce.
       Piotr Szajrych (kontrabas, gitara basowa) – jest absolwentem tej samej uczelni i też wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Jest czynnym muzykiem grającym m.in. w Akademickim Big Bandzie. W Trójmieście znany jest z udziału w m.in. projekcie „De Jaru”, „El Jazz”, „Katy’s”.
       Tomasz Klepczyński (klarnet, saksofon), to absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku – wydział instrumentalny w klasie klarnetu oraz na tym samym instrumencie – wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Uczestniczył w projektach muzycznych Filharmonii Koszalińskiej, brał udział w licznych warsztatach prowadzonych przez światowej sławy klarnecistów. Kontynuował studia w Portugalii. Członek zespołów „De Jaru”, „El Jazz”, „Hot Club of Poland”.
       Robert Furs (akordeon, fortepian) – absolwent wydziału dyrygentury Akademii Muzycznej w Bydgoszczy oraz Akademii Muzycznej w Gdańsku – wydział instrumentalny w klasie akordeonu prof. Elżbiety Rosińskiej. Lider zespołu „Acoustic Klezmers”, „De Jaru”, „El Jazz”, „Cést la vie”. W Elblągu współpracował z zespołem „Kaszmir”. Uczestniczył w warsztatach prowadzonych przez znakomitych wirtuozów. Założyciel działającej w Elblągu od 2000 roku Szkoły Muzycznej Yamaha. Animator życia kulturalnego, organizator koncertów z udziałem młodych elbląskich muzyków. Gościnnie wystąpi Nikodem Wojtkiewicz (perkusja) absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku
       Zespół czynnie koncertuje na terenie kraju, a jego koncerty tak jak wykonywana muzyka  są żywiołowe i nasycone energią ,którą muzycy  przekazują  publiczności. Jako kwartet występowali m.in. na Mistrzostwach Świata w Piłce Plażowe - Stare Jabłonki, Mistrzostwach Świata w poławianiu bursztynu, Wyborach MISS Polski.
      
       Zapraszamy do muszli koncertowej w Bażantarni; początek koncertu o godz. 17. Wstęp wolny.
      
      
Letni Salon Muzyczny Bażantarnia 2015 realizowany jest przy wsparciu finansowym Miasta Elbląg.
       Patronat medialny: Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl, Dziennik Elbląski i RMF Classic współpraca redakcyjna
Elbląskie Towarzystwo Kulturalne
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Reklama