UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblagu
Rek

Muzyka organowa w Krynicy Morskiej

Elbląg, Muzyka organowa w Krynicy Morskiej

W najbliższą sobotę, 11 lipca w Krynicy Morskiej w Kościele pw. św. Pawła Apostoła odbędzie się pierwszy koncert w ramach cyklu Letnie Koncerty Organowe i Kameralne. Prezentowane będą utwory wartościowe, często popularne, znane i lubiane. Wstęp wolny.

Organizatorem jest Urząd Miasta oraz parafia pw. św. Pawła Apostoła w Krynicy Morskiej.
      
       Terminarz koncertów:
       sobota 11.07, godz. 20:00
       Henryk Gwardak, organy, Krynica Morska
       Karol Lipiński-Brańka, skrzypce, Wrocław
       sobota 25.07,  godz. 20:00
       Ewa Sawoszczuk, organy, Bydgoszcz
       Przemysław Wawrzyniak, dudy szkockie, Poznań
       sobota 08.08, godz. 20:00
       Marek Stefański, organy, Kraków
       Dumitru Harea, fletnia pana, Poznań
       sobota 22.08, godz. 20:00
       Witold Zaborny, organy, Rybnik
       Martyna Majda, flet, Bytom
      
       Pomysł zorganizowania cyklu powstał z myślą o potrzebie rozszerzenia i urozmaicenia oferty imprez kulturalnych odbywających się w sezonie letnim w Krynicy Morskiej. Koncerty o podobnym profilu organizowane są od dawna w wielu innych miejscowościach nadmorskich. W pobliskiej Stegnie odbywają się one już od ponad 30 lat i cieszą się dużym zainteresowaniem. Obecnie również turyści i wczasowicze, a także stali mieszkańcy Krynicy Morskiej, będą mieli możliwość uczestnictwa w podobnej imprezie, której dotychczas tu brakowało.
       W programie Letnich Koncertów Organowych i Kameralnych znajdzie się muzyka z literatury klasycznej w szerokim tego słowa znaczeniu. Kładziemy szczególny nacisk na starannie dobrany repertuar. Prezentowane będą utwory wartościowe, często popularne, znane i lubiane. Oprócz organów posłuchamy również innych ciekawych instrumentów, a w przyszłości planujemy także występy wokalistów.
       Dzięki kamerze wideo, będzie można na ekranie widzieć wykonawców i obserwować ich grę. Koncerty prowadzić będzie Jan Brzozecki, wieloletni dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej we Fromborku.
      
       Miejsce koncertów: Kościół pw. św. Pawła Apostoła w Krynicy Morskiej, ul. Teleexpressu 4.
       Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy.
      
Henryk Gwardak, Letnie Koncerty Organowe i Kameralne
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama