Poniedziałek 23-07-2018, imieniny Brygidy, Apolinarego
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Na granicy akademii

11 grudnia o godz. 18.00 odbędzie się wernisaż wystawy zatytułowanej „Na granicy akademii”. W Galerii EL zaprezentują się artyści związani z łódzką Akademią Sztuk Pięknych. Zobacz inne dzieła .

Wszyscy autorzy są lub byli przez pewien czas pracownikami dydaktycznymi Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Są związani z akademią - twórczość ich, niezależnie od wieku autorów, wykracza poza ogólnie przyjęte reguły, łamie konwencje, zaprzecza zasadom akademizmu. Czy związek z akademią ogranicza i utrudnia ich poszukiwania artystyczne, czy wręcz przeciwnie: stymuluje je? Czym jest dzisiaj akademizm? Czy akademizm to wierność tradycji? Czy twórczość na pograniczu pracy dydaktycznej w poszukiwań artystycznych to „balansowanie na linie”? Prezentowane na wystawie prace – wypowiedzi artystów są odpowiedzią na pytania, komentarzem lub być może uchyleniem się od odpowiedzi.

 


     Założycielem a obecnie patronem uczelni jest Władysław Strzemiński - symbol przedwojennej awangardy i zdecydowany przeciwnik akademizmu. Nie znaczy to jednak, że odrzucał system edukacji opartej na wcześniejszych dokonaniach. Był zwolennikiem niekonwencjonalnie pojętej tradycji: „Tradycja jest rzeczą martwą, gdy używamy jej do naśladowania rzeczy minionych; staje się jednak żywą, gdy otwiera wobec nas zagadnienia minione i wytwarza w nas postawę czynną wobec sztuki”. Czy paradoksem są jego słowa „ tradycja – jest to materiał, surowiec (...) im dalej odbiegamy, tym wierniejsi jesteśmy wobec tradycji”?(Cytaty z książki Wł. Strzemińskiego „Pisma”).
     
     Kuratorami wystawy są: prof. Jolanta Wagner oraz mgr Artur Chrzanowski.
     
     Wystawa czynna będzie do 4.01.2009 roku. Galeria EL otwarta jest codziennie od 10.00 do 18.00, w niedzielę od 10.00 do 17.00. Bilety w cenie: 4 zł – normalny, 2 zł - ulgowy.

Oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Torba z nadrukiem elbląskiej Starówki
Czapka z nadrukiem
Naszywki
Polar z haftem