Piątek 18-01-2019, imieniny Małgorzaty, Piotra
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Na początek digitalizacja mistrzostw świata

Elbląg, Na początek digitalizacja mistrzostw świata (fot. nadesłane)
Rek

Niebawem, od stycznia w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu uruchomiona zostanie Pracownia Digitalizacji. Na II piętrze CSE „Światowid”, w miejscu dawnej kawiarenki internetowej, udostępniania będzie regionalna kolekcja cyfrowa. Ma ona służyć uczniom, studentom, nauczycielom, naukowcom, osobom niepełnosprawnym, przesiedleńcom i emigrantom oraz wszystkim mieszkańcom naszego regionu.

Pracownia uruchomiona zostanie w ramach projektu dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Ma być odpowiedzią na problemy i wyzwania, jakie niesie za sobą tworzenie, bezpieczne przechowywanie i publiczne udostępnianie zasobów audiowizualnych. Będzie ona funkcjonować jako placówka dbająca o zachowanie dziedzictwa kulturowego regionu Warmii i Mazur, a docelowo innych regionów kraju.
     - Znaleźć tu będzie można materiały dotyczące dziedzictwa kulturowego Warmii i Mazur oraz Powiśla – mówi Piotr Rutkowski z działu informatycznego CSE „Światowid”. – Jako pierwsze zdigitalizowaliśmy fotografie i materiały poligraficzne oraz film VHS i nagrania audio z Mistrzostw Świata Formacji Standardowych z 1999 roku.
     Zasób publikowany będzie na stronie Pracowni i udostępniany użytkownikom Internetu nieodpłatnie. Część z materiałów będzie można zobaczyć w pracowni, gdzie powstanie punkt publicznego dostępu. Osoby chcące skorzystać z dostępu do wszystkich materiałów będą mogły zarezerwować czas w pracowni droga mailową.
     - Zapraszamy także osoby i instytucje, posiadające w swoich zbiorach cenne materiały, do ich zdigitalizowania. Warunek jest taki, że muszą one pokazywać wydarzenia i ludzi związanych z kulturą Warmii, Mazur i Powiśla – mówi Anna Kleina, rzecznik „Światowida”. – Na początek zapraszamy tych, którzy mają pamiątki z tanecznych mistrzostw świata, jakie odbyły się w 1999 roku i chcą, abyśmy udostępnili je w wersji cyfrowej.
     Pracownia Digitalizacji znajduje się na II piętrze CSE „Światowid”. Czynna będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 8 – 16.
     
     Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Justyna Kozłowska-Dyrla, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Domena funkcyjna .com.pl
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata (bez czytnika)
Domena .pl
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata Mini