Niedziela 21-10-2018, imieniny Jakuba, Urszuli
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Na początek „Isadora”

Elbląg, Na początek „Isadora” (fot. Iwona Burdzanowska)

Jutro (9 listopada) o godz. 18 w Teatrze Dramatycznym odbędzie się gala inaugurująca jubileuszowe, X Ogólnopolskie Spotkania Artystyczne Osób Niepełnosprawnych. Zaprezentowany zostanie niezwykły spektakl „Isadora” w wykonaniu grupy teatralnej WTZ Teatroterapia działającej przy Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie. Zobacz zdjęcia sprzed roku.

Jesień w CKiWM Światowid to czas twórczego działania, integracji i radości, bo od 9 do 11 listopada odbywać się tu będą X Ogólnopolskie Spotkania Artystyczne Osób Niepełnosprawnych.
     - OSAON zrodził się z potrzeby spotkania - mówi Teresa Miłoszewska, pomysłodawczyni i organizatorka przedsięwzięcia. - I ta idea przyświeca nam już od 10 lat. Przez te wszystkie lata byliśmy świadkami rzeczy niezwykłych - koncertów, spektakli, wystaw, pokazów tanecznych, które uświadamiały i uświadamiają nam bogactwo twórczości osób niepełnosprawnych. Na OSAON do Elbląga zjeżdżają artyści z całej Polski, z roku na rok jest ich coraz więcej, a w przyszłości planujemy zaprosić również twórców międzynarodowych. W tym roku nasze przedsięwzięcie obchodzi swój jubileusz, dokładamy zatem
     szczególnych starań, aby program 10. Spotkań był wyjątkowy. Podczas Gali, która odbędzie się 9 listopada o godz. 18 w elbląskim Teatrze Dramatycznym, zobaczymy spektakl „Isadora” w wykonaniu grupy WTZ Teatroterapia działającej przy Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie. Ponadto tegoroczny OSAON to także występy laureatów Festiwalu Zaczarowanej Piosenki z Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”, ogólnopolska konferencja pt. „Dla kogo jest ten świat?” dotycząca włączania osób z niepełnosprawnościami w otwarte społeczeństwo, zobaczymy też wystawę fotografii Iwony Burdzanowskiej, a przede wszystkim będziemy widzami i uczestnikami trzydniowych prezentacji artystycznych. Atrakcji jest wiele, więc mamy nadzieję, że jubileuszowy OSAON dostarczy niezapomnianych emocji i przeżyć.
     
     ***
     
     W związku z tym, że na Gali OSAON ilość miejsc jest ograniczona, w Światowidzie można odbierać bezpłatne wejściówki na to ciekawe wydarzenie.
     
     Program X Ogólnopolskich Spotkań Artystycznych Osób Niepełnosprawnych
     
     9 listopada (czwartek)
     godz. 9 - Projekcja filmu „Murder – ball”, kino Światowid (duża sala)
     godz. 11.30 - Impresja teatralna „Cztery pory roku” - Grupa Warsztatowa Supeł OSW nr 1 z Elbląga, kino Światowid (duża sala)
     godz. 11 - Konferencja „Dla kogo jest ten świat?” dotycząca włączania osób z niepełnosprawnościami w otwarte społeczeństwo, kino „Światowid” (sala kameralna)
     godz. 15 - Wernisaż wystawy prac uczestników zajęć arteterapii realizowanych przez Uniwersytet III Wieku w Elblągu oraz elbląskich programów „Terapia przez sztukę” i „Przełamać ciszę”, Galeria Nobilis
     godz. 16 - Projekcja filmu „Murder - ball”, kino Światowid (sala kameralna)
     godz. 18 - GALA X Ogólnopolskich Spotkań Artystycznych Osób Niepełnosprawnych
     - Spektakl „Isadora” WTZ Teatroterapia, Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie, Teatr Dramatyczny (duża scena)
     Wystawa fotografii Iwony Burdzanowskiej, fotoreporterkę „Gazety Wyborczej”, która na fotografiach uwieczniła sceny ze spektakli niezwykłej grupy teatralnej WTZ Teatroterapia.
     godz. 20 - Koncert szantowy - Zespół Lego z Lidzbarka Warmińskiego, kino Światowid (duża sala)
     
     10 listopada (piątek)
     godz. 11 - Prezentacje artystyczne: zespół Szwagry - Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Tacy Sami” w Elblągu, zespół Korzenie - PSOUU w Olsztynie, zespół Internaciątka - OSW w Iławie, zespół Widelce - Warsztat Terapii Zajęciowej przy CKiWM Światowid w Elblągu, zespół Korekta - Zespół Szkół Specjalnych w Hajnówce (widowisko słowno-muzyczne), grupa taneczna - Ośrodek dla Niesłyszących GEST (Olsztyn); kino Światowid (duża sala)
     godz. 13.30 – „Stworzenie świata” - Grupa teatralna ŚDS przy MOPS w Bartoszycach
     godz. 14 - Szkolenie dla nauczycieli „Terapia piaskowa” (prowadzi Wiktoria Bondarienko) - organizator W-MODN w Elblągu
     godz. 14.30 - Spektakl Teatru Integracyjnego Dwie Twarze, Elbląg
     godz. 15.20 - Spektakl „Co z tą miłością” - Grupa teatralna Przebudzeni PSOUU
     Ostróda, kino Światowid (duża sala)
     godz. 15.50 - Spektakl „Kopciuszek” SOSW Słupsk
     godz. 16 - Prezentacje muzyczne - soliści: Milena Wiśniewska, Ines Bogdańska oraz laureaci Festiwalu Zaczarowanej Piosenki (Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”), Galeria Nobilis
     godz. 17.30 - Spektakl „Słów inne poczęcie” - Teatr - 3, PZG Szczecin, sala sportowa Światowida
     godz. 19.30 - Koncert Philippe Marlu z zespołem, kino Światowid (duża sala)
     
     11 listopada (sobota)
     godz. 11 - Projekcja filmów krótkometrażowych, kino Światowid (sala kameralna)
     godz. 10 - Warsztaty taneczne (prowadzenie Ewa Kalka) - sala sportowa Światowida
     godz. 10 - Warsztaty artystyczne, pracownie artystyczne CKiWM Światowid: malarstwo, grafika (prowadzenie Józef Siwilewicz), taneczne - improwizacja kontaktowa (Svetlana Pakhomova), ceramika (Ewa Bednarska – Siwilewicz), wokalno - muzyczne (Marta Osowska).
     
     

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia nowoczesna II
Kuchnia klasyczna
RTV + SZAFA
Kuchnia nowoczesna