Piątek 18-01-2019, imieniny Małgorzaty, Piotra
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Na ratunek czytelnictwu

Elbląg, Na ratunek czytelnictwu

Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida i Tygodnik „Polityka” zapraszają w czwartek 20 marca o godz. 17.00 do Sali „U św. Ducha” na spotkanie w Salonie „Polityki” poświęcone Narodowemu Programowi Rozwoju Czytelnictwa na lata 2014-2020 z udziałem zaproszonych gości. Wstęp wolny.

W Salonie „Polityki” udział wezmą: Grzegorz Gauden (Dyrektor Instytutu Książki), Tomasz Makowski (Dyrektor Biblioteki Narodowej) oraz Kazimierz Monkiewicz (Z-ca Dyrektora Narodowego Centrum Kultury). Rozmowę poprowadzi gospodarz elbląskiego Salonu „Polityki” – Mirosław Pęczak.
     W styczniu ruszył Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa na lata 2014-2020, który zakłada przeznaczenie miliarda złotych (650 mln zł ze środków MKiDN i 350 mln zł od beneficjentów programu, m.in. od samorządów i instytucji) na realizację zaplanowanych w programie działań. Celem programu jest stwarzanie warunków do wzrostu czytelnictwa w Polsce. Program obejmuje m.in.: promocję i upowszechnianie czytelnictwa i książki wśród nieczytających, wspieranie wydawania wartościowej literatury i czasopism kulturalnych, regulacje prawne dotyczące rynku książki, modernizację budynków bibliotek, unowocześnianie ich serwisu, zakup nowości oraz szkolenia bibliotekarzy, a także działania służące udostępnianiu legalnej książki w internecie. W pracę nad programem zostały zaangażowane trzy narodowe instytucje kultury: Biblioteka Narodowa, Instytut Książki oraz Narodowe Centrum Kultury. Stąd obecność Dyrektorów tych instytucji na spotkaniu w Elblągu. Czy program przyniesie zamierzone efekty i przyczyni się do wzrostu czytelnictwa w naszym kraju? Zapraszamy do dyskusji!
Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Panowie pogadają o wszystkim. .. .Nie dojdą do porozumienia i pojadą dalej - też dyskutować, ale w innych zaprzyjaźnionych miasteczkach Polski. A. .. jeszcze jedno - po owocnej dyspucie w Elblągu pobalują sobie w nowym Pubie - za rzeką. Będzie swojsko i wesoło. Biblioteka Elbląska dotrwa do upragnionych wakacji.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 2
  era(2014-03-11)
 • Oczywiście można na to tak patrzyć - jeśli ma się wadę wzroku (tu w przenośni, w istocie chodzi o wadliwe działanie innego organu). Owszem panowie pogadają, czyli zreferują to co już, jak może się wydawać, powszechnie wiadomo, ale przecież to nie jest debata, nie trzeba wypracowywać ani jednolitego stanowiska ani strategii działań, bo to już jest. Spotkanie ma na celu zapoznanie lokalnego, prowincjonalnego środowiska z przyjętymi założeniami, może nie dla wszystkich, ale wysłuchanie tego od osób współtworzących ów program jest jednak jakąś wartością (inna rzecz, czy należy brać za to honoraria - nie wiem czy są - oraz to, że czytająca mniejszość będzie mówić w imieniu czytającej większości - chodzi o kobiety).
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 1
  (2014-03-11)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia klasyczna
Kuchnia inna niż inne
Kuchnia nowoczesna
Kuchnia nowoczesna II