Czwartek 17-01-2019, imieniny Antoniego, Jana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Na urodziny Dorota Ryst, warsztaty literackie i performance

Elbląg, Na urodziny Dorota Ryst, warsztaty literackie i performance

W grudniu Elbląska Scena Literacka osiągnie pełnoletniość, a co za tym idzie, jest już bardzo dobrym kawałkiem historii, elementem na stałe wpisanym w krajobraz kulturalny miasta. Najważniejszym dzieckiem sceny jest Alternatywny Elbląski Klub Literacki, który 13 grudnia będzie obchodził swoje ósme urodziny.

Przez ten czas udało się zrobić bardzo dużo – na bazie Klubu wyrosło Stowarzyszenie „Alternatywni” i jego największa inicjatywa – kolejne edycje Festiwalu Literatury Wielorzecze – imprezy, która jest rozpoznawalna w całej Polsce i cieszy się coraz większą renomą. Członkowie Klubu rozwijają się literacko i artystycznie – wygrywają ogólnopolskie konkursy i turnieje, są publikowani i w prasie, i w antologiach oraz sami wydają książki. Tak rośnie w siłę seria wydawnicza „Elbląg Literacki”.
     Alternatywni to przede wszystkim zaangażowani ludzie, którzy chcą się rozwijać, działać na rzecz promocji kultury i Elbląga. Dlatego też serdecznie zapraszają wszystkich na 8. urodziny, które odbędą się 13 grudnia o godz. 19 w Pubie Sąsiedzi. Ten wyjątkowy wieczór to spotkanie z doskonałą poetką, promotorką literatury, twórcą znanego Salonu Literackiego Dorotą Ryst, która poprowadzi również warsztaty literackie. Wieczór zamknie performance, który przygotował Jakub Monika Lampart. Poza tym będziemy mogli podziwiać grafiki i zdjęcia Aousten Saw.
     Zapraszamy 13 grudnia od 19.00 do Pubu Sąsiedzi na Alternatywne urodziny z prezentami lub bez, z dobrym słowem i ochotą na literackie oraz artystyczne poszukiwania z naszymi gośćmi.
     Dorota Ryst - absolwentka Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Mieszka w Warszawie na Saskiej Kępie (i jakoś nie wyobraża sobie, że mogłaby mieszkać gdzie indziej). Laureatka wielu ogólnopolskich konkursów poetyckich. Jej wiersze były publikowane w almanachach pokonkursowych oraz prasie literackiej (m.in. Topos, Bliza, Migotania, Łabuź, Gazeta Kulturalna). Od 2005 jest członkiem Związku Literatów Polskich.
     W 2016 ukazała się ostatnia książka „Sample story”. To szósty po „Części planu”, „Punktach przecięcia”, „Odmianie przez przypadki”, „widoczkach. wierszach bezwstydnych”, i „czasunku”) tomem poetyckim.
     Od dłuższego czasu jej życie płynie pod hasłem „Salon Literacki” – forum, stowarzyszenie, portal (www.salonliteracki.pl), ostatnio jeszcze blog „przeczytanki”. Poza pisaniem poezji interesuje ją czynny udział w życiu literackim – tworzenie wydarzeń kulturalnych i dlatego najpierw współtworzyła Grupę Twórczą OKNO, a w roku 2010 Stowarzyszenie Salon Literacki.
(źródło: http://ogólnoliteracki/new/prezentacje/4-dorota-ryst)
     
     Jakub Monika Lampart jest muzykiem, filmowcem, pisarzem, performerem wizualnym i twórcą filozofii „The Impulse”. Nazywa swoje kreacje wizualne "Nieobrazem". Lampart wydał kilka filmów eksperymentalnych i napisał wiele scenariuszy. Wydał także ponad dwadzieścia albumów.
(źródło: http://taxicabmag.com/)
Dominika Lewicka - Klucznik, Stowarzyszenie "Alternatywni"
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia nowoczesna III
RTV + SZAFA
Kuchnia nowoczesna
Kuchnia nowoczesna II