UWAGA!

Nagroda za plastykę i ruch

Teatralna grupa "Alter Ego", działająca przy elbląskiej scenie, odniosła kolejny sukces na międzynarodowym przeglądzie teatrów dziecięcych i młodzieżowych. W Sejnach podopieczni Tomasza Walczaka, jako jedyni, otrzymali zbiorową nagrodę aktorską za ruch scenicznych, plastykę ciała, wrażenia estetyczne i dyscyplinę.

Podczas 10. Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży "Baltic - Satelid" w Sejnach zaprezentowało się 19 zespołów z Litwy, Łotwy, Ukrainy i Polski. Elbląska grupa off-owa "Alter Ego" pokazała spektakl "Moje twarze Judasza".
     - Spektakl nawiązuje do postaci biblijnej, która pozostaje osobą niejednoznaczną, szarpaną sprzecznościami, przeżywającą dramat osobisty - wyjaśnia Tomasz Walczak, opiekun i instruktor "Alter Ego". - To nawiązanie staje się jednocześnie ukazaniem wnętrza wielu z nas, demaskuje wstydliwe sytuacje, zdejmuje maski, odkrywa Judasza, który we mnie drzemie".
     - Grupa Alter Ego, poprzez pryzmat własnych doświadczeń i koturnowość sceny, próbuje uchwycić punkty wspólne współczesnego człowieka i biblijnego Judasza - dodaje. - Odkrywa różnorodność człowieczeństwa, na które składają się nie tylko radość, sukcesy, ale także upadki, porażki i błędy.
     Spektakl jest obrazem metafizycznym - niezwykle plastycznym. Nad fabułą zdecydowanie górują emocje tworzone przez czternastoosobową grupę elbląskich gimnazjalistów i licealistów, emocje poruszające najbardziej skrajne "struny" naszych dusz.
     W Sejnach spektakl "Moje twarze Judasza" został przyjęty bardzo ciepło i serdecznie, a "Alter Ego" zaproszono do prezentacji w Kłajpedzie na Litwie, Charkowie na Ukrainie i Polkowicach. Gimnazjaliści wraz z opiekunem Tomaszem Walczakiem pojadą na pokazy jesienią.
     27 - 30 czerwca elbląska grupa "Alter Ego" zaprezentuje się podczas 14. Płośnickiego Lata Teatralnego w spektaklach: "Opowieść o człowieku spolegliwym", "Moje twarze Judasza" i "Godzina człowieczej nicości".
A

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • ja chcialbym cos zobaczyc w elblagu
  • Nie chciałbym bezpośrednio odnieść się do twórczości teatru "Alter Ego" z prostego względu - nie widziałem zespołu na scenie. Czytając zamieszczoną obok notkę aż wstyd się do tego przyznać. Publicznie zatem oświadczam, że przy najbliższej nadarzającej się okazji będę pierwszym, który kupi bilet na przedstawienie tego zespołu. A poza tym niech mi ktoś powie,że nie mamy w Elblągu powodów do dumy!!! Elbląg to nie tylko samo miastoz jego architekturą, ulicami dworcem, ale również, a nawet przede wszystkim to ludzie, którzy kształtują wizerunek tego miasta. Popierajmy takie działania jak ten teatr offowy, choćby poprzez chodzenie na jego spektakle zamiast narzekać na brak imprez kulturalnych. Cieszmy się z tego, co mamy! A naprawdę mamy z czego. No to wyrzuciłem to z siebie:) Pozdrawiam
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    niepoprawny optymista:)(2001-06-12)
  • Niepoprawny optymista siedzi chyba tylko przed monitorem. W ostatnich tygodniach elbląski teatr offowy przeżywa święto! Monodram Krystiana Godlewskiego i wywiedzione ze słowa Krzyśka Wieszczka zwyciężyły w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim. A działająca przy WOK "Stajnia Pegaza" po festiwalu we Francji już ma zaproszenia do innych krajów Europy! Więć jest co oglądać, choć z rzadka to pokazują - ale tak czy siak optymisto, dzięki takim ludziom jak ty teatr będzie trwać.
Reklama