Piątek 19-10-2018, imieniny Jana, Pawła
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Mistrz Parkowania Mistrz Parkowania

Nagrodzono artystów

 
Elbląg, Nagrodzono artystów fot. nadesłana
Rek

Ogólnopolski Konkurs Ceramiony, w tym roku został zorganizowany przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu już po raz osiemnasty. Otwarcie pokonkursowej wystawy połączone z uroczystym wręczeniem nagród odbędzie się 18 grudnia o godz. 17 w Galerii Nobilis w CSE „Światowid” w Elblągu.

Współorganizatorem konkursu było Stowarzyszenie „Jantar”. Na tegoroczną edycję Ogólnopolskiego Konkursu Ceramiony wpłynęło 185  prac. Mimo że wszystkie prace zostały wykonane w tym samym tworzywie, cechuje je duża różnorodność zarówno pod względem techniki wykonania, jak i doboru tematów.  Na konkurs nadesłano zarówno biskwity, jak i prace szkliwione, formy pełnoplastyczne oraz płaskorzeźby, naczynia użytkowe oraz formy dekoracyjne.
     W konkursie wzięło udział 50 placówek - szkoły, ośrodki kultury, warsztaty terapii zajęciowej, organizacje pozarządowe oraz osoby prywatne z całej Polski:
     1. Dębnowski Ośrodek Kultury
     2. Nowosolski Dom Kultury w Nowej Soli
     3. Sensual – Autorska Pracownia Ceramiki
     4. Niepubliczne Przedszkole „Nutka” w Piasecznie
     5. Pszczyńskie Centrum Kultury w Pszczynie
     6. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Golasowicach
     7. Szkoła Podstawowa im. W. Jagiełły w Starych Skoszewach
     8. Laura Szpak, Bielsko-Biała
     9. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Janowie
     10. Pracownia Plastyczna Studio ACM
     11. Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Rybniku, Zespół „Przygoda”
     12. Miejski Dom Kultury w Redzie
     13. Centrum Promocji Kultury w Drezdenku
     14. Gabriela Korycińska z Podkowy Leśnej
     15. Polkowickie Centrum Animacji
     16. Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku
     17. Młodzieżowy Dom Kultury w Lęborku
     18. Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu
     19. Emilia Dworek z Piotrkowa Trybunalskiego
     20. Szkoła Podstawowa nr 2 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 16 w Zabrzu
     21. Cyprian Maciąg z Wrocławia
     22. Szkoła Podstawowa w Wiskitkach
     23. Gminny Ośrodek Kultury w Stegnie
     24. Szkoła Podstawowa im. 4 Pułku Piechoty Legionów w Zapolicach
     25. Liceum Plastyczne im J. Matejki w Nowym Wiśniczu
     26. Zespół Szkół Artystyczno-Projektowych w Tarnowskich Górach
     27. Zespół Szkół Plastycznych w Częstochowie
     28. Zespół Szkół Plastycznych w Gdyni
     29. Zakład Poprawczy w Gdańsku
     30. Młodzieżowy Dom Kultury „Śródmieście” we Wrocławiu
     31. Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym
     32. Adrian Pienczke
     33. Blanka Kalinowska z Gronowa Elbląskiego
     34. Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu
     35. Kateryna Maciukaja, Łódź
     36. Sylwia Pienczke, Kąpino
     37. Adam Pienczke, Kąpino
     38. Magdalena Martin, Elbląg
     39. Sabina Gadzała, Elbląg
     40. Katarzyna Mytych, Elbląg
     41. Katarzyna Szustek, Elbląg
     42. Arleta Skowronek, Nowy Dwór Gdański
     43. Milena Strehlau, Elbląg
     44. Wejherowskie Centrum Kultury
     45. Elbląskie Stowarzyszenie Pomocy Humanitarnej – ŚDS Lazarus
     46. Fundacja „Sprawni Inaczej”
     47. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Będzinie
     48. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Suwałkach
     49. Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Olsztynie
     50. Szkoła Podstawowa nr 30 im. K. Wielkiego w Lublinie
     
     Uczestnikami konkursu były dzieci, młodzież, dorośli, w tym także osoby z niepełnosprawnościami, które rozwijają swoje pasje  z zakresu ceramiki.
     
     11 grudnia w CSE „Światowid” jury w składzie: Marta Derlukiewiecz-Kogut - etnolog, Zbigniew Szmurło – artysta plastyk, Wojciech Sęczawa – artysta plastyk i Paula Załuska – pracownik CSE „Światowid”, sekretarz konkursu wybrało najlepsze  prace oraz przyznało następujące nagrody i wyróżnienia w trzech kategoriach: dzieci, młodzież i dorośli.
     Kategoria dzieci:
     1. miejsce
     Nagroda zespołowa - Nikola Sikorska, tytuł „Gady” i Martyna Wojtysiak, tytuł „Krokodyl” z Centrum Promocji Kultury w Drezdenku
     Katarzyna Olczak, tytuł „Miś”, Szkoła Podstawowa im. Romualda Traugutta w Janowie
     2. miejsce
     Jakub Stupkiewicz, tytuł „Krzywy Domek na Żuławach”, Gminny Ośrodek Kultury w Stegnie
     Marta Matkowska, tytuł „Foka”, Pracownia Plastyczna Studio ACM w Gliwicach
     
     3. miejsce
     Maja Kot, tytuł „Smok”, Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Rybniku, Zespół „Przygoda”
     Nagroda zespołowa - dzieci z Miejskiego Domu Kultury w Redzie - Zuzanna Mamet, tytuł „Ciasteczkowy potwór”, Weronika Glock, tytuł „Miasteczkowy potwór”, Agata Miszka, tytuł „Elmo”, Karolina Glock „Kermit”, Zofia Bogrodź, tytuł „Kafelek z imieniem”, Kalina Mielewczyk, tytuł „Niedźwiedź”
     
     Wyróżnienia
     Wyróżnienie zespołowe - dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 16 w Zabrzu: Emilia Adamczyk, tytuł „Królowa kryształów”, Kornelia Drabik, tytuł „Ośmiornica baletnica”, Nikola Rokosa, tytuł „Królowa ryb”, Zuzanna Kosz, tytuł „Syrena Amelia jedzie na mecz koszykówki”, Weronika Przystalska, tytuł „Królowa ryb”, Leonardo Łakatosz, tytuł „Pływający kot, który gra w piłkę”, Roksana Drabik, tytuł „Syrenoryba”, Jakub Langiewicz, tytuł „Kolorowy rekin”, Wiktoria Szendzielorz, tytuł „Ryboptak”, Anna Derbom, tytuł „Ośmiornicz Skarbnik”
     Wyróżnienie zespołowe - dzieci z sekcji ceramicznej w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu
     Bartosz Niemczynowski, tytuł „Dino”, Nowosolski Dom Kultury w Nowej Soli
     Igor Maciejewski, tytuł „Sahara”, Dębnowski Ośrodek Kultury
     Magdalena Stoch, bez tytułu, Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu „Jutrzenka”
     Natalia Gomola, bez tytułu, Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku
     
     Kategoria młodzież:
     1.  miejsce
     Anastazja Rożeńska, tytuł „Zając”, Liceum Plastyczne w Gdyni
     Sabina Sznajder, bez tytułu, Liceum Plastyczne w Nowym Wiśniczu
     
     2. miejsce
     Marcel Śliwiński, tytuł „Prosiak”, Zespół Szkół Plastycznych w Częstochowie
     Zuzanna Racut, tytuły: „Waza” i „Forma ażurowa, dekoracyjna”, Liceum Plastyczne w Nowym Wiśniczu
     
     3. miejsce
     Aleksandra Sowińska, tytuł „forma I, forma II, forma III”, Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym
     
     Wyróżnienia
     Marcin Łebek, tytuł „Niebieski słoń”, Zespół Szkół Plastycznych w Częstochowie
     Elżbieta Krajewska, tytuł „Piesek”, Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym
     Katarzyna Iermolaieva, tytuł „Neptun”, Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym
     Jakub Krzyszpin, tytuł „ Smok brunatny”, Zespół Szkół Artystyczno-Projektowych, Liceum Plastyczne w Tarnowskich Górach
     Julia Duda, tytuł „ Townhouse at night”, Zespół Szkół Artystyczno-Projektowych, Liceum Plastyczne w Tarnowskich Górach
     Agnieszka Zamasz, tytuł „Psia dola”, Klub Osiedlowy Uszatek TSM OSKARD Tychy
     Martyna Horbas, tytuł „Koralowa misa”, Polkowickie Centrum Animacji
     Maria Chodzińska, tytuł „Nauka pływania”, Liceum Plastyczne w Gdyni
     
     Kategoria dorośli:
     1. miejsce
     Kateryna Maciukaja z Łodzi, tytuł „Ceramiczny obraz”, zgłoszenie indywidualne
     Anna Wichnowska, tytuł „Kura”, Miejski Dom Kultury w Redzie
     
     2.  miejcie
     Sabina Gadzała z Elbląga, tytuł „Ptaki”, zgłoszenie indywidualne
     Marta Tempińska, tytuł „Krowo-kury”, Miejski Dom Kultury w Redzie
     
     3. miejsce
     Sławomir Byrdy, tytuł „Arka Noego”, Fundacja „Sprawni inaczej”
     Lucyna Wilkowska, tytuł „Bałtycka nimfa”, Wejherowskie Centrum Kultury
     Piotr Kant, tytuł „Koty”, Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Olsztynie
     
     Wyróżnienia
     Katarzyna Mytych z Elbląga, bez tytułu, zgłoszenie indywidualne
     Małgorzata Bogorodź, tytuł „Lampa sposób na teściową”, Miejski Dom Kultury w Redzie
     Sylwia Pienczke, tytuł „Nadmorska skarpa”, zgłoszenie indywidualne
     Milena Strehlau z Elbląga, bez tytułu, zgłoszenie indywidualne
     Arleta Skowronek z Nowego Dworu Gdańskiego, zgłoszenie indywidualne
     
     Jury oraz Organizatorzy serdecznie gratulują osobom nagrodzonym i wyróżnionym oraz dziękują wszystkim uczestnikom XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Ceramiony.

Paula Załuska, Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

RTV + SZAFA
Kuchnia inna niż inne
Kuchnia klasyczna
Kuchnia nowoczesna