Niedziela 20-01-2019, imieniny Fabiana, Sebastiana
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Najnowsze technologie w kinie Światowid

Elbląg, Najnowsze technologie w kinie Światowid

Kino Światowid, mimo że już bardzo nowoczesne, wciąż się modernizuje. Dzięki pozyskanej z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej dotacji zakupi nowy ekran i nowy system 3D do realizacji kinowych projekcji.

Zakup i instalacja specjalnego ekranu i nowego systemu 3D na dużej sali kinowej ma rozszerzyć działalność filmową i atrakcyjność oferty oraz konkurencyjność elbląskiego kina. - Rozpoczynamy realizację projektu „Kinowe3D - modernizacja systemu kina cyfrowego 3D w dużej sali kina Światowid” – mówi Natalia Piotrowska, kierownik kina Światowid. – Całość inwestycji będzie kosztowała 80 000 zł brutto, połowę dołoży PISF, drugą sfinansujemy ze środków własnych.
     W ramach projektu obecny ekran kinowy ma zostać wymieniony na nowszy, o podwyższonej jasności, wyższym współczynniku odbijania światła, dostosowany do współpracy z polaryzacyjnym systemem 3D. Ważne będzie też zakupienie i instalacja nowego systemu 3D, pracującego w technologii polaryzacyjnej i kompatybilnego z obecnym projektorem cyfrowym 2K oraz jednorazowych okularów 3D. - Wszystko to oznacza, że nasi widzowie nie będą już musieli nosić ciężkich i nieporęcznych okularów 3D, tylko zastąpią je jednorazowe okulary, które będzie można zabrać do domu i przynieść na kolejną projekcję – dodaje Natalia Piotrowska.
     Prócz środków finansowych na modernizację kina, udało się również pozyskać dofinansowanie do filmowych inicjatyw, prowadzonych w kinie Światowid. „Światowid: filmowe oblicza świata” to propozycja cyklicznych projekcji, wykładów, warsztatów i spotkań, które odwoływać się będą do konkretnych państw, kręgów kulturowych. W maju zaprezentowane zostaną Czechy, w czerwcu Szwecja, w październiku Chile a w listopadzie Rosja. Dofinansowanie uzyskały również takie inicjatywy, jak: Dyskusyjny Klub Filmowy im. Andrzeja Munka, Repliki 41.Festiwalu Filmowego w Gdyni, Letnia Mała Akademia Filmowa i Mały Dyskusyjny Klub Filmowy. - Dzięki tym dodatkowym środkom kino Światowid może pokazywać filmy, których próżno szukać w multipleksach, kino ciekawe koncepcyjnie i wizualnie, nie tylko amerykańskie czy europejskie produkcje, ale także te pochodzące z Azji, Afryki czy Ameryki Łacińskiej – podsumowuje Natalia Piotrowska.
     Z nowych możliwości technicznych kina Światowid będzie można skorzystać w drugiej połowie roku, a na projekcje filmowe o Czechach kino zaprasza w każdą majową środę o godz. 18.
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Ręcznik z haftem
Naszywki
Torba z nadrukiem elbląskiej Starówki
Naszywka HERB ELBLĄGA