Wtorek 16-10-2018, imieniny Jadwigi, Małgorzaty
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Tęcza o poranku Tęcza o poranku

Najpiękniejsze szopki w "Zakrzewie"

Elbląg, Najpiękniejsze szopki w "Zakrzewie"

W Spółdzielczym Domu Kultury "Zakrzewo" odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na najciekawszą Szopkę Bożonarodzeniową. Nagrodzone prace zgromadzono na świątecznej wystawie.

Na konkurs zgłoszono 42 szopki nawiązujące do tradycji bożonarodzeniowej, wysłane sianem na pamiątkę stajenki betlejemskiej, które łączą stare wierzenia z nowymi, tradycjami różnych pokoleń i epok. Szopki wykonali uczniowie klas I - IV elbląskich szkół podstawowych.
     Prace oceniała komisja konkursowa, w której zasiedli: kierowniczka Spółdzielczego Domu Kultury “Zakrzewo” Anna Tomczak, etnograf Grażyna Komorska , artysta plastyk Piotr Romanowski i instruktor plastyki z “Zakrzewa” Sławomir Zawistowski.
     - Nadesłane na konkurs szopki to oryginalne, samodzielnie i pomysłowo wykonane prace - podsumowała Anna Tomczak, kierowniczka domu kultury "Zakrzewo".
     Komisja oceniając je kierowała się kryteriami: oryginalność i samodzielność wykonania poszczególnych elementów szopek, spójność kompozycji i konsekwencja w charakterze zastosowanych materiałów, estetyka wykonania prac oraz ogólny wyraz artystyczny.
     - Za inwencję twórczą i oryginalność pomysłów przyznaliśmy cztery równorzędne pierwsze nagrody - informuje Anna Tomczak. - Otrzymały je dzieci: Sara Dylewska z kl. Va SP 9, Daniel Daraszewicz z kl. I SP 15 oraz Ola Skrzypczyk, Paulina Falkenberg, Aleksandra Mytych i Tomasz Jaruga - uczniowie kl. IVa SP 18.
     - Za szczególne nawiązanie do tradycji i uchwycenie nastroju świątecznego w pracach przyznaliśmy trzy równorzędne drugie miejsca - kontynuuje A. Tomczak. - Otrzymali je uczniowie: Paulina Urbanowicz z kl. IIIa SP 15, Anna Milkowska z kl. V SP 18 oraz Karol Miecznikowski z kl. IV SP 18.
     Jury nagrodziło także walory plastyczne szopek i przyznało trzy równorzędne trzecie nagrody Ewelinie Morawskiej z kl. V SP 18 oraz Danusi Obryckiej i Anicie Kostrzewie z kl. IVb SP 18.
     - Wyróżniliśmy także 16 autorów szopek za wkład pracy i twórcze podejście do tematu konkursu - dodaje A. Tomczak.
     Nagrodzone prace można oglądać na wystawie w SDK "Zakrzewo" do 19 grudnia.

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Ręcznik z haftem
Naszywka HERB ELBLĄGA
Torba z nadrukiem elbląskiej Starówki
Naszywka GODŁO