Środa 19-12-2018, imieniny Dariusza, Urbana
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Napisz bajkę w Galerii EL

Elbląg, Napisz bajkę w Galerii EL fot. nadesłana

Dziś (czwartek, 19 marca) tuż po wernisażu w Galerii EL (Artyści – pedagodzy w „Laboratorium”) zapraszamy do Krużganka na spotkanie z Markiem Kucharskim, filmowcem, który realizuje swój autorski projekt pod nazwą "Bajka poststrukturalna”. Przyjdź, wypełnij ankietę, odpowiedz na pytania i zostań współtwórcą bajki!

Jak wyjaśnia artysta:
„Projekt ten to pewnego rodzaju eksperyment artystyczno-naukowy posługujący się medium filmowym. Razem z uczestnikami akcji będziemy tworzyć bajkę filmową bez scenariusza – opowieść, która będzie miała swoje źródło w nas samych, w naszym życiu i historiach.
     Bazując na teorii 31 funkcji bohatera, wyróżnionych przez Władimira Proppa w pracy „Morfologia Bajki Magicznej” będę się starał odpowiedzieć na pytania o istnienie ogólnych schematów narracji w opowieści. Czy wszystkie opowieści snute przez ludzi od zarania dziejów są w gruncie rzeczy takie same? Czy w związku z tym każda opowieść wynika z doświadczenia ludzkiego i jest zakorzeniona głęboko w nieświadomości?
     Każdy uczestnik projekcji będzie mógł pomóc odpowiedzieć mi na te pytania stając się zarazem współautorem dzieła. Wystarczy przyjść, obejrzeć fragment filmu i odpowiedzieć na kilka pytań w kwestionariuszu. Tym sposobem zarysuje się kolejna część bajki, którą zrealizuję i pokażę kolejnej grupie osób. Bajka zacznie się rozrastać idąc w niekontrolowanym przeze mnie kierunku.
     Wychodząc od stwierdzenia Proppa, że „bajka zazwyczaj zaczyna się od pewnej sytuacji początkowej”, nakręciłem pierwsze ujęcie do filmu, które pokazałem 16 lutego br. w Warszawie uczestnikom pierwszego spotkania. Uczestnicy ci, po obejrzeniu ujęcia, wypełnili ankietę i odpowiedzieli na pytanie: Co dalej? W ten sposób powstało kilka potencjalnych dalszych ciągów narracji filmu, z których wybrałem jeden i nakręciłem go na planie filmowym”.
     Teraz nadszedł czas na Elbląg – wymyślmy dalszy ciąg Bajki!
     
     Marek Kucharski
(ur. 1982) – absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi (montaż) oraz Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Stypendysta miasta st. Warszawy i Marszałka Województwa Łódzkiego. W swojej pracy artystycznej koncentruje się głównie na zagadnieniach związanych z szeroko pojętym zawłaszczeniem. Może ono dotyczyć elementów sztuki, zagadnień społecznych czy elementów naukowych. Zajmuje się sztuką z pogranicza fotografii, video i instalacji. Swoje prace pokazywał m. in. w Niemczech, Indonezji i Australii.
     Szczegóły: bajkapoststrukturalna.pl
     Informacje: Karina Dzieweczyńska, CS Galeria EL, tel. 55 625 67 83, karina@galeria-el.pl
Beata Branicka, Centrum Sztuki Galeria EL
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Zdjęcia i plakaty w wielkim formacie
Fototapety industrial
Fototapety dziecięce
Obraz na dibond 300x60 cm - Deski