UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Nie od razu Kraków zbudowano

 
Elbląg, Nie od razu Kraków zbudowano
fot. nadesłana

Polskie Towarzystwo Historyczne oddział w Elblągu i Muzeum Archeologiczno – Historyczne w Elblągu zapraszają na kolejne spotkanie w kawiarence historycznej Clio, które odbędzie się w najbliższy wtorek, 14 lutego o godz. 17.30. Od tego spotkania do czasu ukończenia remontu gmachu Gimnazjum kawiarenki będą odbywały się w sali konferencyjnej budynku Podzamcza, Bulwar Zygmunta Augusta 11.

Naszym gościem będzie dr Dariusz Niemiec, archeolog-mediewista, od 2003 r. zatrudniony jako pracownik naukowo-dydaktyczny w Instytucie Archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jego studia badawcze dotyczą zagadnień tak zwanej archeologii miejskiej i prowadzone są przede wszystkim w odniesieniu do średniowiecznych miast lokacyjnych z terenu historycznego województwa krakowskiego. Do tego głównego nurtu badawczego nawiązują ściśle prace wykopaliskowe realizowane przez niego od 2000 r. na terenie Krakowa (kwartał uniwersytecki, rynek, klasztor dominikanów, opactwo w Mogile, Stara Synagoga na Kazimierzu).
       Przedmiotem wykładu będą wyniki badań archeologicznych prowadzonych w obrębie Krakowa i Kazimierza lokacyjnego, dwóch najważniejszych członach historycznego trójmiasta krakowskiego. Omówione zostaną efekty wykopalisk prowadzonych w różnych strefach miasta od najstarszych fortyfikacji krakowskiego miasta lokacyjnego poprzez odkrycia na rynku głównym do badań kwartału uniwersyteckiego. Osobny blok tematyczny stanowić będą wyniki wielosezonowych badań terenowych prowadzonych w obrębie krakowskiego klasztoru dominikanów oraz przy Starej Synagodze na Kazimierzu - dawnym mieście satelitarnym średniowiecznego Krakowa.
       Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny.
      
Wiesława Rynkiewicz-Domino, kustosz Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Reklama