Sobota 15-12-2018, imieniny Waleriana, Celiny
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Niebawem MSA!

Elbląg, Niebawem MSA!

Zbliża się 9. edycja Międzynarodowych Spotkań Artystycznych. To prawdziwe święto dla tych, którzy przez cały rok czekają na okazję, żeby się zaprezentować i zintegrować. To także mnóstwo artystycznych wrażeń dla miłośników muzyki, fotografii i teatru. MSA rozpoczną się 19 listopada. O godz. 19 na scenie kina „Światowid” zagości muzyka reggae – odbędzie się tu koncert gwiazdy, zespołu Dubska – grupy, która ma na swoim koncie kilkaset koncertów w kraju oraz koncerty w Grecji, Rosji, Niemczech, Austrii i Czechach. W programie jak zwykle spektakle, warsztaty prowadzone m.in. przez terapeutów ze Szwecji i muzyków z Ukrainy, a także panel dla terapeutów.

- Nie zabraknie również reprezentantów naszego miasta – zapowiada Teresa Miłoszewska, organizatorka MSA. – Wystąpi elbląski zespół „Hipnoza”, czyli grupa taneczna działająca przy Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Sprawniejsi”, grupa teatralna „Somo la sita!” z Warsztatu Terapii Zajęciowej przy PSOUU w Elblągu i zespół wokalno-instrumentalny „Szwagry” działający w Warsztacie Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Tacy Sami” w Elblągu.
     Zobaczymy też występy grup teatralnych. Wśród nich grupę „Przebudzeni” z Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym z Ostródy, która propaguje głównie teatr ruchu i muzyki, lecz nie obce są jej także inne techniki sceniczne, a swoje działania opiera na dramie. Spektakle grupy to pewnego rodzaju manifesty, nad którymi pracuje cały zespół. Grupa zapraszana jest na liczne festiwale teatralne w całym kraju, staje do rywalizacji z zespołami pełnosprawnymi i odnosi znaczące sukcesy.
     Z Lubawy przyjedzie Młodzieżowa Grupa Teatralna "Ło/Men", która działa i tworzy w Miejskim Ośrodku Kultury w Lubawie. Skupia młodzież szkół ponadpodstawowych i studentów, wszystkich tych, którym teatr w duszy gra. Grupa zdobyła m.in. II miejsce podczas Ogólnopolskiego Spotkania Teatrów Młodych „Czwarta Ściana” 2013 w Turku, II miejsce podczas Brodnickiej Uczty Teatralnej, czy I miejsce podczas 42. Rypińskiej Wiosny Teatralnej w maju tego roku.
     Zobaczymy też spektakl w wykonaniu zespołu teatralnego „Bez kurtyny”, który działa od dziesięciu lat w Szkole Specjalnej Przysposabiającej do Pracy nr 26 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Toruniu. Zespół jest laureatem wielu konkursów i przeglądów teatralnych (w Grudziądzu, Krakowie, Bydgoszczy i Tczewie). Tworzą go dorosłe osoby niepełnosprawne intelektualnie, a spektakle dotykają problemów dorosłości, wyborów życiowych i ich konsekwencji, relacji międzyludzkich, akceptacji i odrzucenia.
     - Od lat w naszych działaniach uczestniczą osoby niesłyszące , w tym roku wystąpi DeaF Club Olecko, formacja taneczna, którą tworzy młodzież niesłysząca w różnym wieku.– dodaje Teresa Miłoszewska. – To tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają nas podczas tegorocznego MSA – szczegóły dotyczące całego programu znaleźć można na naszej stronie www. oraz na facebooku.
     W programie zawsze są wystawy. W tym roku organizatorzy zaplanowali trzy prezentacje. Fotografie oglądać będzie można na wystawie zatytułowanej „Václav Havel. Na wyciągnięcie ręki”, realizowanej we współpracy z Czeskim Centrum w Warszawie oraz wystawie "First and foremost I am" ("Przede wszystkim jestem") islandzkiej fotografki Siggi Elli, która sfotografowała 21 osób w różnym wieku, różnej płci i charakterze, posiadających jednak pewną cechę wspólną: 21 chromosomów, czyli zespół Downa. Trzecią z wystaw będzie prezentacja prac laureatów IX Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Kompozycje", organizowanego przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”.
     
     Organizatorami 9. Międzynarodowych Spotkań Artystycznych są: Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" w Elblągu oraz Stowarzyszenie Kulturalne „Viva art" w Elblągu.
     Dofinansowano ze środków: Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Gminy Miasto Elbląg.
     
     
Patronem medialnym Międzynarodowych Spotkań Artystycznych jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
     

Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem