Niedziela 23-09-2018, imieniny Bogusława, Tekli. Pierwszy dzień jesieni
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Niebawem MSA!

Elbląg, Niebawem MSA!

Zbliża się 9. edycja Międzynarodowych Spotkań Artystycznych. To prawdziwe święto dla tych, którzy przez cały rok czekają na okazję, żeby się zaprezentować i zintegrować. To także mnóstwo artystycznych wrażeń dla miłośników muzyki, fotografii i teatru. MSA rozpoczną się 19 listopada. O godz. 19 na scenie kina „Światowid” zagości muzyka reggae – odbędzie się tu koncert gwiazdy, zespołu Dubska – grupy, która ma na swoim koncie kilkaset koncertów w kraju oraz koncerty w Grecji, Rosji, Niemczech, Austrii i Czechach. W programie jak zwykle spektakle, warsztaty prowadzone m.in. przez terapeutów ze Szwecji i muzyków z Ukrainy, a także panel dla terapeutów.

- Nie zabraknie również reprezentantów naszego miasta – zapowiada Teresa Miłoszewska, organizatorka MSA. – Wystąpi elbląski zespół „Hipnoza”, czyli grupa taneczna działająca przy Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Sprawniejsi”, grupa teatralna „Somo la sita!” z Warsztatu Terapii Zajęciowej przy PSOUU w Elblągu i zespół wokalno-instrumentalny „Szwagry” działający w Warsztacie Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Tacy Sami” w Elblągu.
     Zobaczymy też występy grup teatralnych. Wśród nich grupę „Przebudzeni” z Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym z Ostródy, która propaguje głównie teatr ruchu i muzyki, lecz nie obce są jej także inne techniki sceniczne, a swoje działania opiera na dramie. Spektakle grupy to pewnego rodzaju manifesty, nad którymi pracuje cały zespół. Grupa zapraszana jest na liczne festiwale teatralne w całym kraju, staje do rywalizacji z zespołami pełnosprawnymi i odnosi znaczące sukcesy.
     Z Lubawy przyjedzie Młodzieżowa Grupa Teatralna "Ło/Men", która działa i tworzy w Miejskim Ośrodku Kultury w Lubawie. Skupia młodzież szkół ponadpodstawowych i studentów, wszystkich tych, którym teatr w duszy gra. Grupa zdobyła m.in. II miejsce podczas Ogólnopolskiego Spotkania Teatrów Młodych „Czwarta Ściana” 2013 w Turku, II miejsce podczas Brodnickiej Uczty Teatralnej, czy I miejsce podczas 42. Rypińskiej Wiosny Teatralnej w maju tego roku.
     Zobaczymy też spektakl w wykonaniu zespołu teatralnego „Bez kurtyny”, który działa od dziesięciu lat w Szkole Specjalnej Przysposabiającej do Pracy nr 26 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Toruniu. Zespół jest laureatem wielu konkursów i przeglądów teatralnych (w Grudziądzu, Krakowie, Bydgoszczy i Tczewie). Tworzą go dorosłe osoby niepełnosprawne intelektualnie, a spektakle dotykają problemów dorosłości, wyborów życiowych i ich konsekwencji, relacji międzyludzkich, akceptacji i odrzucenia.
     - Od lat w naszych działaniach uczestniczą osoby niesłyszące , w tym roku wystąpi DeaF Club Olecko, formacja taneczna, którą tworzy młodzież niesłysząca w różnym wieku.– dodaje Teresa Miłoszewska. – To tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają nas podczas tegorocznego MSA – szczegóły dotyczące całego programu znaleźć można na naszej stronie www. oraz na facebooku.
     W programie zawsze są wystawy. W tym roku organizatorzy zaplanowali trzy prezentacje. Fotografie oglądać będzie można na wystawie zatytułowanej „Václav Havel. Na wyciągnięcie ręki”, realizowanej we współpracy z Czeskim Centrum w Warszawie oraz wystawie "First and foremost I am" ("Przede wszystkim jestem") islandzkiej fotografki Siggi Elli, która sfotografowała 21 osób w różnym wieku, różnej płci i charakterze, posiadających jednak pewną cechę wspólną: 21 chromosomów, czyli zespół Downa. Trzecią z wystaw będzie prezentacja prac laureatów IX Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Kompozycje", organizowanego przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”.
     
     Organizatorami 9. Międzynarodowych Spotkań Artystycznych są: Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" w Elblągu oraz Stowarzyszenie Kulturalne „Viva art" w Elblągu.
     Dofinansowano ze środków: Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Gminy Miasto Elbląg.
     
     

Patronem medialnym Międzynarodowych Spotkań Artystycznych jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
     

Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem