Piątek 19-10-2018, imieniny Jana, Pawła
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Oświetlenie uliczne inaczej Oświetlenie uliczne inaczej

Nieprawdopodobna szansa?

Elbląg, Nieprawdopodobna szansa?

- Cieszy mnie, że Elbląg jest przygotowany do absorbcji unijnych pieniędzy - uważa minister kultury Waldemar Dąbrowski, który gościł w Elblągu.

W czasie spotkania z dziennikarzami minister obiecał, że pomoże w realizacji napisanego przez władze miasta programu dotyczącego budowy nowych obiektów na Starym Mieście (mowa m.in. o odbudowie ratusza staromiejskiego) i modernizacji istniejących, m.in. Biblioteki Elbląskiej.
     - Szczególnie Galeria El wymaga domknięcia jego sensu urbanistycznego (w projekcie mowa jest o odbudowaniau dawnych zabudowań tzw. zespołu podominikańskiego, otaczających niegdyś dzisiejszą Galerię El; całość kosztować ma 7,5 miliona złotych – przyp. aut.) - uważa Waldemar Dąbrowski.
     Minister mówił o korzyściach, jakie polska kultura ma szansę wynieść z obecności Polski w Unii Europejskiej:
     - Mamy ogromne zaległości jeśli chodzi o infrastrukturę instytucji kultury i dzięki unijnym pieniądzom będzie można to zmienić. Trzeba zrozumieć, że jeśli Polska wpłaci do budżetu Unii kwotę A, to polskie społeczeństwo otrzyma od wspólnoty podwójną kwotę. To dla lokalnych społeczności niepawdpodobna szansa. Unia istnieje od dawna i mam absolutną wiarę, że także ten etap jej rozwoju zakończy się sukcesem. To jeden z najlepiej funkcjonujących organizmów politycznych - dodaje minister Dąbrowski.
     Mowa była wczoraj także o pieniądzach, jakie na kulturę przeznacza budżet państwa. Jak usłyszeliśmy, ministerstwo zamierza uruchomić pulę, z której dofinansowywać będzie występy najlepszych grup teatralnych czy tanecznych w mniejszych ośrodkach.
     - Taki fundusz pozwoli wynieść misję narodowych centrów kultury poza te centra, to realny instrument uatrakcyjnienia oferty kulturalnej - przekonuje Waldemar Dąbrowski.
     W spotkaniu z ministrem udział wzięli także: prezydent i wiceprezydent Elbląga oraz marszałek województwa warmińsko - mazurskiego Andrzej Ryński, którzy przekazali dobre wiadomości na temat Bibloiteki Pedagogicznej i teatru.
     - Oba problemy są już chyba rozwiązane - uważa Andrzej Ryński. - Władze miasta kupią kamienicę i ją wyremontują, a my rozliczymy się w korzystny dla obu stron sposób.
     Prezydent Henryk Słonina zapewnił, że porozumienie w tej sprawie zostanie możliwie szybko podpisane. Marszałek poinformowal także o tym, że teatr – o czym już pisaliśmy - może liczyć na poręczenie miliona złotych kredytu na remont widowni Dużej Sceny.

AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Chodzi o ten teatr wystrój późny Bierut i totalny brud, wstyd tak duże miasto...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Widz(2003-05-23)
 • I jakie piękne WC-ty, a pan minister może sobie tylko pogadać już niedługo wybory i zapomnimy jak wyglądał i co plótł.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  WIC(2003-05-23)
 • A co się stanie z biblioteką na czas remontu (o ile w ogóle dojdzie do skutku). A na modernizację starówki czekam z niecierpliwością, może w końcu będzie co pokazywać przyjezdnym w naszym mieście ...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Isia(2003-05-24)
 • Biblioteka do remontu o ile wcześniej nie doprowadzi jej do upadku dyrektoriat pana N. Libacja z okazji przyjazdu pana ministra na dziedzińcu biblioteki była piękna jestem ciekawa ile kosztowała nas podatników. Za wyrzucone pieniądze można było kupić nowości książkowe których wciąż brakuje bibliotece. Może pan N. wybiera się w ministry bo Elbląg za mały dla światowca. ŻAŁOŚĆ to są jedyne słowa na działaność tego człowieka !Najpierw rozwalił WOK teraz kolej na kolejną placówkę kultury.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Kika(2003-05-24)
 • Kika - dzieło zniszczenia w WOKu prowadzi obecnie pan Cz. Coś na ten temat mają do powiedzenia pracownicy WOKu, z kilkoma rozmawiałem i zdania o panu Cz. mają podobne. W pewnej rozmowie pan Cz. stwierdził, że "zmuszono go do zostania dyrektorem WOKu". Panie Cz., kto pana zmusił? Koniecznie owego osobnika trzeba ukarać za tak błędną decyzje.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Eltek(2003-05-24)
 • Wszystko EXTRA, coś się dzieje w naszym mieście...tak samo jak ."już niedługo powstanie tu nowoczesny aquapark"..lub..na górze Chrobrego będzie całoroczny ośrodek sportów narciarskich. Pitu, pitu trala lala..Unia to nam Da...aż się o-amy. To miasto umiera czy nikt tego nie widzi. Panie Słonina rób Pan coś
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  OBSERWATOR(2003-05-25)
 • Mózgi tym baranom trzeba wyremontować!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Zimny(2003-05-26)
 • Pan N. boleśnie panujący w Bibliotece Elbląskiej szasta kasą szerokim gestem. Ciekawe czy zostanie mu choć trochę na zakup niezbędnych dla istnienia BE książek. Dyrektorowanie to nie zabawa, a biblioteka to nie remiza! Tu przychodzą ludzie po książki, które pan N. obiecał kupić, ale kiedy??? Obietnice to częste frazesy padające w wypowiedziach N., czas na realizację!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Goga(2003-05-27)
 • Pan N. to dyktator prosto z gomułkowskich czasów (ja, rządzę, tak będzie) - wiem cos na ten temat bo słyszę jak na ten temat rozmawiają znajome bibliotekarki. Faktycznie pan ten to raczej w bibliotece ma małe pole do popisu, co z tego że ma biblioteka czytelnię zbiorów zabytkowych (jaki materiał do prac magisterskich kto dzisiaj dobrze zna gotyk lub łacinę) większość ludzi takich jak ja potrzebuje nowości !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! takich które są mi potrzebne na studiach, aktualne podręczniki akademickie z 2003 roku, a nie z 16 wieku
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  student(2003-05-30)
 • Jestem bardzo zdziwiona wypowiedziami nt zarządzania biblioteką, widać, że osoby nie mają pojęcia na temat kierowania,więc może warto przeczytać jakąś lekturę. Nawiązując do wypowiedzi "studenta",to ja jestem bardzo zainteresowana dostępnościa do tych zbiorów i zapewniam ,że umiem z nich korzystać . Ciekawe,w jakiej bywasz uczelni,może w Starym Polu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  optymistka(2003-05-31)
 • Jeśli ktoś w interwiev określa się mianem menagera, to ja już współczuję takiej bibliotece. Ale podobno: ... po czynach Go poznacie. Pożiwiom - uwidim.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  PROM(2003-06-01)
 • A co by się takiego stało, gdyby trochę pomarzyć. Jeżeli ktoś widział ratusz staromiejski na przedwojennych fotografiach Elbląga, to pewnie na chwilę zamknął oczy i zobaczyłby swoje miasto, jak ze snu. Zbudowano już całe kwartały Starego Miasta. Jeśli wreszcie znikną garby z uliczek zastąpione równym brukiem, wtedy wszyscy będziemy się chełpić najnowszym Starym Miastem w Polsce. Może by pomyśleć o jakimś hiperprojekcie - odbudowie ratusza staromiejskiego ściśle według zarysu przedwojennego. Takiego ratusza pozazdrościliby nam WSZYSCY!!! Może ktoś powiedzieć, że jestem naiwny, ale publiczna zbiórka środków na ten właśnie cel z pewnością pozwoliłaby niektórym elblążanom pozbyć się tak natrętnego kompleksu prowincji. Może by tak wtedy przenieść Galerię EL do części pomieszczeń ratusza, A wtedy juz bez żadnej wrzawy udałoby się przeznaczyć obiekt galerii na równie godne przedsięwzięcia i projekty?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  PROM(2003-06-01)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety z pejzażami
Fototapeta lateksowa 300x260 cm - Jezioro
Fototapety z architekturą
Fototapety one color