Sobota 25-05-2019, imieniny Grzegorza, Urbana
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Noc Muzeów 2015 w Galerii EL

Elbląg, Noc Muzeów 2015 w Galerii EL

Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza na tegoroczne nocne odwiedziny w Galerii, które odbędą się w ramach Europejskiej Nocy Muzeów 16 maja od godz. 21. W programie: spacer dźwiękowy, projekcje filmu, performans japońskiej artystki. Część wydarzeń zaplanowana jest w plenerze, jednak w przypadku złych warunków pogodowych całość przeniesiona zostanie do wnętrza Galerii EL. Wstęp wolny.

Tegoroczną Noc Muzeów w Galerii EL rozpocznie spacer dźwiękowy po elbląskiej Starówce. Pomysłodawcą spaceru jest Marcin Dymiter, który o swoim pomyśle opowiada tak: „Słuchanie to proces, który odbywa się ciągle. Opierając się na tym założeniu Raymond Murray Schafer przygotował program ćwiczeń pomagających w "czyszczeniu uszu". Podstawową formą jest spacer. Umożliwia on rozpoczęcie "przygody" dźwiękowej - refleksji nad zagadnieniem dźwięku, jego jakości i wpływu na nas. Spacer dźwiękowy powinno poprzedzać umiejętne zaprojektowanie ścieżek spacerów dźwiękowych. Odbywanie spacerów w różnych miejscach oraz w różnych porach dnia i przy różnych warunkach pogodowych pozwoli zróżnicować krajobrazy dźwiękowe. Spacery dźwiękowe rozpoczyna się od słuchania dźwięków własnego ciała w czasie poruszania się, przez co nawiązany zostaje pierwszy dialog między spacerującym a środowiskiem.
     Po zakończeniu spaceru konieczna jest ocena postrzeganych krajobrazów dźwiękowych, m.in. wyróżnienie dźwięków przyjemnych i nieprzyjemnych, dźwięków „nieobecnych” oraz dźwięków sztucznych, modyfikujących naturalny krajobraz dźwiękowy."
     Spacer dedykowany jest zarówno dorosłym, jak też rodzicom z dziećmi. Czas trwania ok. 45-60 minut. Ilość uczestników spaceru – maks. 20 osób, stąd też prośba, by wcześniej zgłosić swoją chęć udziału w spacerze wysyłając maila na adres: beata.b@galeria-el.pl
     Marcina Dymitera usłyszymy także podczas projekcji filmu Charliego Chaplina "Światła Wielkiego Miasta", do którego zagra na żywo z towarzyszeniem Pawła Nowickiego. Na zakończenie wieczoru zobaczymy performans japońskiej artystki Miho Iwata.
     Od godz. 21 w Krużganku wyświetlane będą filmy, wyprodukowane przez Galerię EL: Baltic Sounds Good, Resonances (Marcin Borchardt), Miasto-Słowo-Dźwięk (Kuba Strumiński), w ramach projektu „Przebudzenie" (filmy autorstwa Piotra Grdenia): „Audiomurale", „Casting", „Arka Pasożyta", „Kompostex".
     Część wydarzeń zaplanowana jest w plenerze, jednak w przypadku złych warunków pogodowych całość przeniesiona zostanie do wnętrza Galerii EL.
     Informacje: Beata Branicka, CS Galeria EL, tel 55 625 67 80, beata.b@galeria-el.pl
Beata Branicka, Centrum Sztuki Galeria EL
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Konto poczty elektronicznej
Hosting WWW BIZNES
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata (bez czytnika)
Czytnik kart kryptograficznych