UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Noc w Muzeum Stutthof

 
Elbląg, Noc w Muzeum Stutthof
Reklama

Muzeum Stutthof zaprasza na „Noc w Muzeum”, która odbędzie się w piątek, 31 lipca od godz. 21. Nocnemu zwiedzaniu Muzeum w tym roku będzie towarzyszył występ chóru mieszanego Skont–Tin–Nont z Unisławia pod dyrekcją Mariusza Bartkowskiego.

Utwory będą nawiązywały do idei pokoju, głębi człowieczeństwa i tolerancji. Nie zabraknie także elementów muzycznych związanych z KL Stutthof. Jednym z wykonywanych utworów będzie bowiem skomponowana w obozie pieśń „Sen więźnia”, do której słowa napisał Zdzisław Karr-Jaworski, a muzykę Lubomir Szopiński. Nowego opracowania utworu dokonał członek chóru, Stanisław Zdrojewski z Chełmży, student Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy.
       Wśród innych utworów wykonywanych przez chór z Unisławia będą pieśni ludowe, wybrane spośród 150, które przed wojną zebrał w Grzybnie (ziemia chełmińska) późniejszy więzień obozu Stutthof, ks. Cyryl Karczyński (duszpasterz w Luzinie, Białutach, Glaznotach, Rywałdzie i Cekcynie).
       Chór Skont-Tin-Nont z Unisławia powstał w 2009 r. Mimo dość krótkiej historii ma już na swym koncie sporo sukcesów (zwycięstwa w konkursach: O Puchar Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Międzynarodowym Spotkaniach Chóralnych w Chełmnie, Wojciechowym Festiwalu Pieśni Chóralnej w Stargardzie Gdańskim; II miejsca w: Ogólnopolskim Konkursie Chórów im. św. Jana Bosko w Aleksandrowie Kujawskim, Ogólnopolskim konkursie kolęd i pastorałek w Chełmnie i in.
       Chór brał także udział w koncercie „Niech lampy naszej wiary nie gasną” w katedrze bydgoskiej z okazji beatyfikacji Jana Pawła II (wraz z orkiestrą symfoniczną Filharmonii Pomorskiej pod batutą Piotra Salabera). Chórzyści brali także udział w nagraniu fragmentów ścieżki dźwiękowej do filmu „Wymyk” (reż. G. Zgliński , R..Więckiewicz w roli głównej).
       Podczas „Nocy w Muzeum” będzie można także zobaczyć fragmenty filmu „Eksterminacja inteligencji pomorskiej 1939-1945”, który został zrealizowany przez Unisławskie Towarzystwo Historyczne w ramach programu Patriotyzm Jutra oraz zwiedzić wszystkie stałe i czasowe ekspozycje Muzeum Stutthof.
      
organizatorzy
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama