Czwartek 17-01-2019, imieniny Antoniego, Jana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Nowe lekcje teatralne

Od kilku sezonów elbląski Teatr Dramatyczny oprócz działalności artystycznej prowadzi zajęcia edukacyjne. Dzieci i młodzież uczestniczą w warsztatach teatralnych, wycieczkach za kulisy, wieczorach poetyckich, oglądają również spektakle teatrów offowych. Teatr proponuje również nową formę edukacji pn. "Rozmowy o teatrze".

- W obecnym sezonie chcemy wrócić po wielu latach przerwy do realizowanego w latach 80-tych projektu zwanego potocznie "gdańską koncepcją edukacji teatralnej" - mówi Tomasz Walczak, kierownik Ośrodka Kultury Teatralnej, koordynator programu edukacyjnego. - Z pewnością nauczyciele o dłuższym stażu zawodowym zetknęli się z tym projektem. Kiedyś w zajęciach edukacyjnych uczestniczyli uczniowie klas V-VIII. My kierujemy "Rozmowy o teatrze" do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
     Zajęcia pn. "Rozmowy o teatrze" tworzą kameralne spektakle wykonywane przez troje aktorów, poszerzone o krótki rys historyczny danego okresu czy tematu, np. teatr antyczny, teatr średniowieczny - moralitety, misteria, farsa, bohater romantyczny, kiedy wkracza Wyspiański.
     - Teksty do lekcji pn. "Rozmowy o teatrze" zostały wybrane po konsultacjach z nauczycielami - metodykami, mając na względzie kanon obowiązkowych lektur szkolnych oraz uzupełniających, jak i teksty rozszerzające poruszaną tematykę - dodaje Tomasz Walczak.
     Zajęcia będą odbywać się raz w miesiącu przez trzy lata, po osiem spotkań w roku. Miejscem spotkań teatralnych będą sceny Teatru Dramatycznego, sala widowiskowa Młodzieżowego Domu Kultury oraz placówki oświatowe, które będą chciały podjąć edukacyjną współpracę.
     Odpłatność za jedną lekcję (za jedną osobę) wynosi 5 zł. Pierwsza, pilotażowa lekcja "Rozmowy o teatrze" odbyła się dziś w malborskim ośrodku kultury. Aktorzy zaprezentowali spektakl pt. "Komedia rybałtowska".
     Pedagodzy, których zainteresuje nowa forma edukacji teatralnej, mogą kontaktować się telefonicznie z Tomaszem Walczakiem (tel. 641 97 00).
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Samochody używane HADM Gramatowski
Autoryzowany Serwis Citroen Hadm Gramatowski
Oryginalne części Peugeot - HADM Gramatowski
Serwis i Części VW - HADM Gramatowski