UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Nowy Kozak w Mjazzdze

 
Elbląg, Prace Janusza Kozaka można już oglądać w Mjazzdze
Prace Janusza Kozaka można już oglądać w Mjazzdze (fot. MS)

Jego pseudonim w bezpośredni sposób odnosi się do takiego rodzaju filmów, których cechą charakterystyczną jest duża doza brutalności oraz raczej ponury klimat. Janusz Kozak, znany również jako Gore77, zastrzega jednak, że jego prace nie są odzwierciedleniem jego doświadczeń, a raczej refleksją nad "marną kondycją rodzaju ludzkiego". Zobacz zdjęcia.

Jego pierwsze prace w przestrzeni Mjazzgi pojawiły się prawie sześć lat temu i "wrosły" w nią, stały się jej nieodzownym elementem.
       - Można powiedzieć, że ze stylem i wizją plastyczną grafika klub identyfikuje się w 100 procentach. Jemu między innymi zawdzięcza pewną graficzną rozpoznawalność, co wielokrotnie podkreślane było w kontaktach z wieloma artystami, którzy na przestrzeni lat odwiedzali klub przy okazji koncertów i innych występów – tak o twórczości Janusza Kozaka, absolwenta poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych, obecnie związanego z Liceum Plastycznym w Gronowie Górnym, napisał Wojtek Minkiewicz, właściciel klubu.
       Nowe prace tego artysty na ścianie Mjazzgi zostały pokazane w sobotni (5 listopada) wieczór.
       - Staram się, żeby to, co pojawia się w przestrzeni cyfrowej, najpierw było pokazywane tutaj. Zazwyczaj jest to dziesięć prac, bo tyle najlepiej się w tym miejscu prezentuje – mówił artysta.
       Jak wyjaśniał wszystko to, co powstaje pod szyldem Gore77, jak i to, co jest podpisane imieniem i nazwiskiem, nie ma tytułów.
       - Wydaje mi się, że to skraca albo podpowiada pewne rzeczy – mówił artysta.
       I jednocześnie zastrzegł, żeby w jego pracach nie doszukiwać się "doświadczeń z dzieciństwa, relacji z drugą osobą czy dewiacji". 
       - To nie są jednak wydmuszki i to nie jest tak, że o nic tutaj nie chodzi, ale wolałbym, żeby każdy interpretował to w sposób dowolny – wyjaśniał Janusz Kozak. - Jeżeli miałbym znaleźć wspólny mianownik to powiedziałbym, że wszystkie prace dotyczą dosyć marnej kondycji rodzaju ludzkiego.
       I dodał, że jeżeli ktoś nie lubił jego prac, to dalej nie będzie ich lubił. A jeśli ktoś je lubił, to dalej będzie je lubił.
      
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Gdybym był studentem, namowilbym Mjazzgę i organizacje studenckie z EUHE, PWSZZ i Janski do wspolpracy na zasadzie klubu studenckiego / :znizki dla studentów na koncerty i bufet, otrzęsiny, połowinki itp. , także przynajmniej 1-2 dni w tygodniu lokal powinien być czynny od np. godz. 13-, by można było tam wpaść po zajęciach. , a nie dopiero póznym wieczorem, jak teraz. Fajnie by było gdyby znizki dotyczyły także ludzi studiujacych poza Elblągiem Myslę, że oplaciloby się to obu stronom. Z czasem moznaby zniżki zaproponować także grupom zawodowym / urzędnicy, wojsko, policja, itp. W końcu chodzi o to, by lokal byl pełny klientów
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 4
  (2016-11-06)
 • Marna kondycja i tendencja. .. .artystyczna. grono wzajemnej adoracji do dzieła!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  0 6
  gożemi(2016-11-06)
 • @gożemi - do roboty
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  5 0
  (2016-11-06)
 • @gożemi - Ten Elbląg tylko towarzystwami wzajemnej adoracji stoi. Żal ci gożemi, że żadne ciebie nie chce?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  4 0
  buahahaha(2016-11-07)
Reklama