Środa 19-12-2018, imieniny Dariusza, Urbana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Nowy, trochę inny „Tygiel” – posłuchaj!

Elbląg, Nowy, trochę inny „Tygiel” – posłuchaj! Okładka ostatniego numeru.

Po koniec marca ukaże się najnowszy numer pisma „Tygiel”. Zamiast „kwartalnik elbląski” będzie to teraz „kwartalnik kulturalny”. Redaktorzy „Tygla” chcą się szerzej otworzyć na środowiska twórcze Olsztyna i Gdańska.

W ubiegłym roku kwartalnik wydawany przez Stowarzyszenie Elbląski Klub Autorów SEKA obchodził swoje 20-lecie. Jubileusz, jak zauważają: poprzedni redaktor naczelny pisma dr Zbigniew Szmurło i jego następca Janusz Wrocławski, przeszedł bez echa. Sporo mówiło się natomiast o kondycji „Tygla”. W lipcu odbyła się w tej sprawie, a także na temat tego, czy w Elblągu jest potrzebny kwartalnik literacki, publiczna debata.
     Wkrótce ukaże się nowy numer czasopisma. Jego tytuł pozostanie bez zmian, ale zmieni się podtytuł. Zamiast „kwartalnik elbląski” będzie to teraz „kwartalnik kulturalny”. Redaktorzy „Tygla” chcą szerzej otworzyć się na środowiska twórcze Olsztyna i Gdańska, a w następnym numerze pojawi się dział poświęcony debiutantom.
– Będziemy organizować spotkania z literatami, także w szkołach, oraz spotkania promujące kolejne numery „Tygla” – zapowiadają Zbigniew Szmurło i Janusz Wrocławski w rozmowie z Agnieszką Jarzębską.
     
eswiatowid.pl
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • już 6 zł a nie 10 kosztuje? fajnie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-03-20)
 • i znowu Armenia jednym z wiodących tematów. .. to potwornie interesujący niszowy materiał dla wąskiej grupy zainteresowanych, może kilka osób z kręgu rodziny p. Szmurło, ot żenada
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-03-20)
 • Tygiel to Pismo prowincjonale : archaiczne intelektualnie i formalnie !. Nie spełnia istotnej roli kulturotwórczej w Elblągu. Przemyślenia wymaga idea dalszego funkcjonowania tego periodyku. Wcześniej należy wymienić cały skład Redakcji. I tutaj powinien wkroczyć stanowczo i skutecznie Departament Kultury Urzędu Miasta. Dotychczas było tak, że to Redaktorzy Tygla stymulowali działania Naczelników - tych " Od kultury" - w mieście. Najwyższy już czas, aby odwrócić te niezdrowe proporcje.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Ida.B(2012-03-21)
 • Tygiel pozostawić na wolnym rynku, bez dotacji. Wtedy zobaczymy jaka jest jego realna wartość. .. ?.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  No(2012-03-21)
 • ot, żenada - trochę odwagi i chyba warto się podpisać, a nie kryć się za anonimowością, skoro takie odkrywcze myśli się wypowiada. a może autor tego stwierdzenia, atakującego sam coś napisze.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Armenia jest ciekawa(2012-03-22)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Czytnik kart kryptograficznych
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata (bez czytnika)
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata Mini
Hosting WWW START