Środa 18-07-2018, imieniny Szymona, Kamila
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Wikingowie przybyli... Wikingowie przybyli...

Nowy TygiEl już w sprzedaży

Elbląg, Nowy TygiEl już w sprzedaży

Ukazał się nowy numer Kwartalnika Elbląskiego TygiEL.

Znajdziemy w nim poezję Janusza Ryszkowskiego, Wiktora Mazurkiewicza i Zdzisława Prusa, a także - tradycyjnie już - wspomnienia wielokulturowych miast kresowych dawnej Rzeczypospolitej – w tekście Tadeusza Ziemkiewicza o Brześciu nad Bugiem oraz interesujący tekst o kulturze Armenii „Dzień Świętych Tłumaczy" Zbigniewa Szmurło.
     W najnowszym numerze Tygla przeczytamy także recenzje książek; Ryszard Tomczyk analizuje niedawno wydaną publikację „Wariant B" Pawła Lewandowskiego, zaś Lech Słodownik krytycznie pisze o nowym „Słowniku nazw ulic Elbląga" Wioletty Engler. Redakcja Tygla „wzbogaciła się" o pióro Izabeli Piskorek, która zamieściła w najnowszym numerze kwartalnika dwie próbki swojego warsztatu – recenzję spektaklu Teatru im. Aleksandra Sewruka „Czekając na Godota" oraz tekst „Babskie gadanie…czyli głos wołającej na pustyni". Autorka analizuje w nim elementy myśli feministycznej w literaturze kobiecej.
     Uzupełnieniem nowego numeru Tygla są teksty Jarosława Denisiuka „Co notował robotnik sztuki?" – o nowej książce wydanej przez Galerię EL oraz „Jeśli nie Balk to kto?", w którym nieco przekornie zabiera głos w dyskusji na temat inicjatywy odbudowy pomnika Hermanna von Balka na Placu Słowiańskim.
     Nowy TygiEl można nabyć w Galerii EL, Bibliotece Elbląskiej, Regionalnym Centrum Marketingu przy ul. Browarnej 86 oraz w Agencji Baranowski, ul. 12 Lutego 30. Cena 10 zł.
     Kwartalnik Elbląski TygiEL jest wydawany przez Stowarzyszenie Elbląski Klub Autorów SEKA dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Miejskiego w Elblągu.

oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • I dalej pozostaje pytanie : jak można sprzedać podobną propozycję intelektualną ?. Jestem przekonana, że możliwa jest tylko jedna forma - rozdawnictwo. Smutne to, ale prawdziwe !.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 1
  Enona(2009-01-20)
 • ten kwartalnik akurat finansuje lub znacznie dofinansowuje Urząd Miejski, więc nie ma co narzekać
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 1
  (2009-01-20)
 • Nagłówek "Nowy TygiEl już w sprzedaży" - chyba niefortunny, osobiście wolałbym tytuł - "Nowy Tygiel już dostępny". To pozycja, która od ponad 15 lat ukazuje się w Elblągu ku jego chwale. Nie znam podobnego periodyku w przestrzeni szuwarowo-bagiennej; )), więc nie wybrzydzam, wręcz przeciwnie - każdy kolejny numer czytam z ciekawością. I nawet jeśli miałbym zapłacić 15 zł, czy 20 zł, a co to jest na kwartał. .. pryszcz; )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  stały tyglowy(2009-01-20)
 • w Olsztynie jest Borussia
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  olsz(2009-01-20)
 • Zgadza się, kwartalnik wychodzi systematycznie dzięki takim nie zmęczonym entuzjastom kultury przez duże "K" jak dr. R. Tomczyk, J. Miłoszewski, Jarek Denisiu, G. Baranowski, czy Z. Szmurło. Chwała im za to!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  czytaczka(2009-01-21)
 • Ale z tym spisem ulic to niezła kaszana!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Bema(2009-01-21)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Obraz na płótnie Tygrys 110x50 cm
Fototapeta lateksowa 150x260 cm - Zebra
Fototapeta z ludźmi
Fototapety z Italią