Sobota 15-12-2018, imieniny Waleriana, Celiny
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

O aktywności społecznej seniorów

 
Elbląg, O aktywności społecznej seniorów fot. nadesłana
Rek

Zdefiniowanie obszarów aktywności osób starszych w różnych sferach życia społecznego to cel, jaki przyświeca konferencji, na którą zapraszają Stowarzyszenie Kulturalne „Viva art” oraz Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Spotkanie odbędzie się w środę, 28 października o godz. 10, w sali kameralnej kina „Światowid”. Wstęp wolny.

- Podczas konferencji poruszać będziemy kwestie dotyczące funkcjonowania osób starszych w środowisku lokalnym, a także uwarunkowań wpływających na podejmowanie aktywności – zapowiada Teresa Miłoszewska, kierownik Działu Edukacji Kulturalnej w CSE „Światowid”. – Rozmawiać będziemy o bezpieczeństwie seniorów w rozumieniu poczucia bezpieczeństwa psychicznego, fizycznego i socjalnego w rodzinie i środowisku lokalnym.
     Poczucie bezpieczeństwa jest podstawą niezbędną dla rozwijania aktywności osób starszych, a zabezpieczenie tej fundamentalnej potrzeby pozwala seniorom na realizację potrzeb wyższego rzędu, takich jak dążenie do samorealizacji, poczucia przynależności i użyteczności.
     W ramach konferencji prezentowane będą projekty skierowane do seniorów, które zasługują na upowszechnianie.
     - Do udziału w konferencji zapraszamy przedstawicieli środowisk seniorskich, organizacji pozarządowych, jednostek organizacyjnych pomocy i integracji społecznej oraz innych instytucji zrzeszających osoby starsze i działających na ich rzecz, z terenu województwa warmińsko-mazurskiego – dodaje Teresa Miłoszewska.
​Konferencja zorganizowana jest w ramach projektu „Bez korzeni nie ma korony drzew”, realizowanego przez Stowarzyszenie Kulturalne „Viva art” oraz Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Mieszkańców Wsi "Oleśno - wieś z pomysłem", Stowarzyszeniem Oratorium św. Jana Bosko w Tolkmicku i Parafią pw. Św. Jakuba Apostoła w Tolkmicku.
     W ramach konferencji w holu CSE „Światowid” zaprezentowane także zostaną prace członkiń koła robótek ręcznych przy Parafii św. Jakuba Apostoła w Tolkmicku oraz prace uczestników warsztatów artystycznych w ramach projektu „Bez korzeni nie ma korony drzew”.
     Szczegółowych informacji udziela Teresa Miłoszewska pod numerem tel. 55 611 20 65.
     
     
Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego
     
     Program:
     Otwarcie konferencji
     1. Psychospołeczne uwarunkowania aktywności i bezpieczeństwa seniorów - dr Katarzyna Białobrzeska
     2. Inauguracja Kampanii „Bezpieczny Senior” - Biuro Federacji „Fosa”
     3. Współczesne zagrożenia bezpieczeństwa osób starszych - asp. szt. Joanna Śmilgin-Lis, mł.asp. Marta Kacprzyńska, st. asp. Joanna Radek
     4. Kompleksowa działalność Centrum Aktywności Seniora na rzecz aktywizacji osób starszych w Gdyni - Bożena Zglińska
     5. Aktywność seniorów w Elblągu – Teresa Urban, Pełnomocnik Prezydenta Elbląga ds. Seniorów, Przewodnicząca Elbląskiej Rady Seniorów
     6. Przerwa na kawę
     7. Prezentacja dobrych praktyk:
     - Projekt „Bez korzeni nie ma korony drzew” - Stowarzyszenie Kulturalne „Viva art” i Stowarzyszenie Mieszkańców Wsi „Oleśno-wieś z pomysłem”
     - Projekt „Bądź w doskonałej formie – aktywny senior” - Stowarzyszenie „Jantar”
     8. Dyskusja i podsumowanie
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapeta lateksowa 150x260 cm - Zebra
Fototapety z końmi
Obrazy na alupanelu
Fototapeta lateksowa 260x150 cm - New York Taxi