Niedziela 16-12-2018, imieniny Albiny, Zdzisława
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

O budżecie w teatrze

O tym, że w świątyni Melpomeny mówi się nie tylko o sztuce, świadczą spotkania marszałków województwa warmińsko-mazurskiego z pracownikami teatrów w Olsztynie i Elblągu. Z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Teatru Andrzej Ryński i Piotr Żuchowski przedstawiają budżet, możliwości finansowe i plany inwestycyjne samorządu w stosunku do obu placówek.

Jak twierdzi Andrzej Ryński, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego "w prawdzie Teatr żyje Sztuką, ale i pieniądze są tu też niezmiernie ważne".
     - Dlatego chcę dziś osobiście porozmawiać z pracownikami olsztyńskiego Teatru im. S. Jaracza, przedstawić im budżet, możliwości finansowe i plany inwestycyjne samorządu w stosunku do ich miejsca pracy - dodaje.
     W podobnym spotkaniu w Teatrze Dramatycznym w Elblągu weźmie udział Piotr Żuchowski, wicemarszałek województwa.
     Podległe marszałkowi placówki kulturalne, w tym oba teatry, rozpoczęły pierwszy sezon działalności pod kierownictwem nowych dyrektorów, wyłonionych w konkursach i zatrudnionych na nowych zasadach. Już pierwsze działania nowych dyrektorów teatrów rozbudziły ambicje i nadzieje mieszkańców regionu, co do możliwości śledzenia na naszych scenach repertuaru ambitnego, różnorakiego stylistycznie i najwyższej miary artystycznej. Tegoroczne XIII Olsztyńskie Spotkania Teatralne potwierdzają ten trend.
     W planach na ten rok Teatr Jaracza ma realizację spektakli w reżyserii Krzysztofa Rościszewskiego, Janusza Kijowskiego, Jerzego Bończaka, Pawła Pitery, Bartłomieja Wyszomirskiego, Józefa Skwarka, Tomasza Obary i Giuseppe Castilliano. Rozwija się scena kameralna "Margines". W maju ma ruszyć scena kabaretowo-estradowa w dawnym lokalu "Czarny Kot", który teraz się będzie nazywał "KOT-ARA". W czasie tegorocznych wakacji we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury odbędzie się pierwsza edycja Letniego Festiwalu Teatralnego "Na pomostach", który w przyszłości ma się przekształcić w dużą, coroczną, międzynarodową imprezę. Teatr ma ambicje zrobić z niej "witrynę wystawową" wschodnioeuropejskiego teatru dla Europy Zachodniej. Teatr jednak wymaga remontu. W przyszłym roku przypada 80. rocznica zbudowania budynku i 60. rocznica powstania polskiego teatru im. Stefana Jaracza. W tym czasie obiekt nigdy nie przeszedł generalnego remontu.
     - Oba teatry, i w Olsztynie, i w Elblągu zasłużyły już sobie na remonty - mówi marszałek Ryński. - Udało nam się zabezpieczyć środki na ten cel. Część pieniędzy będzie pochodzić z budżetu województwa, a część ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego. I między innymi te dobre wiadomość chcemy przekazać pracownikom naszych teatrów.
     W sobotę w olsztyńskim teatrze odbędzie się wielka gala z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. W czasie gali nagrodę Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego odbiorą państwo - Anna i Jerzy Lipniccy, olsztyńskie małżeństwo aktorskie, artyści z wieloletnim stażem i wybitnym dorobkiem, pedagodzy, społecznicy.
     Również w sobotę Międzynarodowy Dzień Teatru świętować będzie elbląski zespół artystyczny. O godz. 19.00 odbędzie się premierowy pokaz spektaklu "Kolacja dla głupca", zaś w niedzielę o godz. 20.30 - "Papierowych kwiatów". Oba spektakle wyreżyserowała Ewa Marcinkówna.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety do sypialni
Fototapeta lateksowa 360x150 cm - Zwierzątka
Fototapety z abstrakcyjnymi wzorami
Fototapety z dmuchawcami