Środa 14-11-2018, imieniny Emila, Wawrzyńca
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Pozostawiony na pastwę losu wózek inwalidzki Pozostawiony na pastwę losu wózek inwalidzki

O Elblągu „Mówią Wieki”

Elbląg, O Elblągu „Mówią Wieki”

Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu zaprasza w czwartek 19 czerwca o godz.17 do sali koncertowej Muzeum na na promocję elbląskiego numeru magazynu „Mówią Wieki”.

Magazyn Historyczny „Mówią Wieki” powstał w 1958 r. i od tego czasu jest liczącym się, popularnonaukowym pismem historycznym na krajowym rynku prasowym. Od 1991 r. prawo do tytułu posiadają osoby prywatne, wywodzące się ze środowiska historycznego związanego z Instytutem Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego i Instytutem Historii PAN, a jego wydawcą jest Bellona SA.
     Głównym celem pisma jest przekazywanie czytelnikom ważnych faktów i zagadnień z dziejów rodzimych i powszechnych, zgodnie z najnowszymi ustaleniami historiografii i w jak najprzystępniejszej formie. Na łamach magazynu pojawiają się artykuły poświęcone historii militarnej, turystyce historycznej czy malarstwu historycznemu.
     Osobnym, niezwykle prestiżowym projektem „Mówią Wieki” jest cykl o dziejach miast polskich, a miastem, które zostało przedstawione w najnowszej, miejskiej edycji czasopisma, jest Elbląg.
     W numerze znaleźć można artykuły poświęcone najstarszej i tej nieco nowszej historii naszego miasta. Miłośników historii i archeologii zainteresują na pewno artykuły poświęcone Gotom, osadzie Truso, zamkowi krzyżackiemu czy elbląskim zabytkom architektury. Barwne i niezwykle dramatyczne dzieje miasta zostały opisane w artykułach autorstwa: Grzegorza Stasiełowicza, dr Marka Jagodzińskiego, Wiesławy Rynkiewicz-Domino, Małgorzaty Gizińskiej, Grażyny Nawrolskiej, prof. dr hab. Edmunda Kizika, Krzysztofa Mikulskiego, Dariusza Milewskiego, Łukasza Mierzejewskiego, Jerzego Domino oraz dr Marii Kasprzyckiej.
     Wszystkich, którzy chcieliby poznać okoliczności powstania tego wyjątkowego numeru czasopisma, elbląskie Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu zaprasza na promocję numeru. W promocji udział wezmą: dr Jarosław Krawczyk - redaktor naczelny „Mówią Wieki”, Wojciech Kalwat - redaktor prowadzący numeru a gościem specjalnym spotkania będzie prof. dr hab. Edmund Kizik z Instytutu Historii Uniwersytetu Gdańskiego oraz Instytutu Historii PAN. W trakcie promocji przedstawiona będzie prezentacja multimedialna składająca się z fotografii wykorzystanych w numerze elbląskim.
     Numer elbląski „Mówią Wieki” ukazał się pod patronatem i dzięki dofinansowaniu Urzędu Miejskiego w Elblągu.
     W czasie trwania promocji będzie można nabyć periodyk w promocyjnej cenie. Wstęp wolny.
ET
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • to władze miejskie dofinansuja takie pisma? a czy byl ogłoszony konkurs na ten grant?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  zombie(2008-06-12)
 • Zgłoś się "zombi" do lekarza - może jakieś czopki Ci obniżą temperaturę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  współczująca(2008-06-12)
 • Jaki grant? Toz to okazja do promocji miasta w całej Polsce!!! Niezłe artykuły. A poza tym - numery "miejsckie" tym się charakteryzują, że redakcja zwraca sie do danego miasta czy jest zainteresowane danym tematem - jezeli tak, to miasto dofinansowuje częś kosztów danego numeru. I to sa działania promocyjne? A grant i konkurs? No bez przesady. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Skiner(2008-06-13)
 • droga "współczująca", bredzisz. .. bardzo wygodna formula pisma Mowia Wieki - raz wydadza numer o Zamościu, raz o Elblagu, raz o Tarnowie. .. A władze samorzadowe z tych miast dadzą szmal (zamiast wspierać lokalne inicjatywy) i interes sie kręci
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  zombie(2008-06-13)
 • Mowia Wieki nie jest zbyt wielka promocja miasta, czytaja to pismo tylk oludzie "z branży" historycznej
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  nodi(2008-06-13)
 • A ja sie cieszę że ktoś wie lub się dowie ze Elbląg to miasto z duszą. .. tylko czy tą duszę zarządzający mogą bardziej pokazać. .. .. Elbląg jest już ponad 700 lat i z tego okresu sporo było nie było zostało. .. .a co pozostanie po nas. .. Patrząc na stare zdjęcia jak w Elblągu przed wojną obchodzono Dni Miasta to aż łza się w oku kręci ze oni tak potrafili a my. .. co my. .. mamy morskie aspiracje ale budujemy mosty niedostosowane dla żeglugi. .. .to po to aby przyszłe pokolenia pewnie miały co robić. .. chwalimy się jako umiemy pozyskiwać pieniądze z UE ale patrząc na wiele spraw z boku jak są wykonywane i ile to trwa to stwierdzam że po nas zostanie. .. .. Elbląg to ładne miasto i malowniczo położone idealne na twoją Emeryturę dysponujące jednym z niewielu w Polsce niezadłużonym Szpitalem. .. kiedyś ważny ośrodek gospodarczy w którym m. in wybudowano 135 u-botów. .. och jo. .. jak mówi krecik
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  HUVER(2008-06-13)
 • teraz nie mamy szans konkurować z Gdańskiem
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2008-06-13)
 • A ja się wciąż nadziwić nie mogę, że cokolwiek, COKOLWIEK, by w tym mieście KTOKOLWIEK nie robił, to Wy wciąż krytykujecie, narzekacie, marudzicie, szukacie sensacji i okazji do ubliżenia komuś. Smutne to. .. .Tak, w istocie z Gdańskiem nie mamy co konkurować:(( Strasznie niefajnie czyta się te Wasze zdania. Po co to robicie? Jak to świadczy o naszym mieście i jego mieszkańcach?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  żenada(2008-06-13)
 • O naszych mieszkańcach świadczy to w ten sposób, że są niezadowoleni z włodarzy Elbląga, bo bardzo dużo tu niesprawiedliwości, układów na które nie ma rady. Ludzie są zgorzkniali i nie widzą szans zmian na lepsze. a gazetka jest fajna, kupiłam ją sobie :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2008-06-16)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapeta lateksowa 290x260 cm - Sowy
Fototapety z uliczkami
Fototapeta fizelinowa 400x148x cm - Most Golden Gate
Obraz na płótnie