Wtorek 17-07-2018, imieniny Anety, Jadwigi, Bogdana
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Kanałowe atrakcje. Ach te widoki. Kanałowe atrakcje. Ach te widoki.

O historii sztuki w Galerii EL

 
Elbląg, O historii sztuki w Galerii EL
Rek

Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza na darmowe, cotygodniowe zajęcia „Przełomy. Ku nowoczesności w sztuce 19 i 20 wieku”, które będą odbywały się w każdy poniedziałek o godz. 17.

Są one przeznaczone przede wszystkim dla uczniów, chcących dobrze przygotować się do matury, testów kompetencji, studentów, ale także wszystkich osób, interesujących się naukami humanistycznymi – filozofią, historią, sztuką, chcących pogłębić swoją wiedzę, być może wziąć udział w konkursach czy olimpiadach.
     Treści zajęć zdecydowanie wykraczają poza podstawę programową z wyżej wymienionych przedmiotów. Podczas spotkań będzie można poznać najsłynniejsze dzieła, nazwiska i kierunki sztuki światowej oraz dowiedzieć się jak wykorzystać media w celu poznania historii i współczesności. W efekcie każdy uczestnik będzie potrafił samodzielnie i świadomie korzystać z różnego rodzaju słowników tematycznych, wydawnictw encyklopedycznych, serii wydawniczych, zbiorów muzealnych, Internetu, radia i telewizji jako źródła informacji. Nauczy się poprawnie redagować różne formy wypowiedzi pisemnych takich jak sprawozdanie bądź recenzja. Nie powinien mieć także problemu z opisaniem osiągnięć sztuki 19. i 20. wieku, ocenieniem wkładu sztuki współczesnej w kulturę światową czy wymienieniem najważniejszych wydarzeń z historii sztuki tego okresu.
     Program w znacznym stopniu realizuje wymagane przez gimnazjum cztery ścieżki edukacyjne – edukacja czytelnicza (lektury) i medialna (film), edukacja regionalna – dziedzictwo kulturowe w regionie (Biennale Form Przestrzennych), edukacja europejska (Awangarda) oraz kultura polska na tle tradycji europejskiej. Zajęcia mają formę warsztatowo-konwersatoryjną a poprowadzi je dyrektor Galerii EL, Jarosław Denisiuk.
     Zapraszamy.

Beata Branicka, Galeria El
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Szkolna Wyprawka
Pieczątki Firmowe
Powrót Do Szkoły
Pieczątki Trodat