Czwartek 25-04-2019, imieniny Marka, Jarosława
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

O miłości wierszem i piosenką

Elbląg, O miłości wierszem i piosenką
fot. Michał Jarosiński

- To dla nas przedsięwzięcie wyjątkowe, bo naszą motywacją do spotkania się na scenie jest... przyjaźń – mówią zgodnie Joanna Brodzik, Daria Widawska i Małgorzata Lipmann, które 20 marca wystąpią w Elblągu. Spektaklem „Di, Viv, Rose” rozpocznie się XIX Ogólnopolski Festiwal Sztuki Słowa „…Czy to jest kochanie?”.

- Kiedy ponad 15 lat temu poznałyśmy się, byłyśmy na początku dorosłego życia osobistego i zawodowego, zupełnie jak nasze bohaterki. Wtedy zawiązał się między nami rodzaj niemego przyzwolenia na towarzyszenie sobie w życiu. Bez zbędnych deklaracji i wielkich słów stałyśmy się sobie bardzo bliskie – mówią o spektaklu aktorki.
     O bliskości, kochaniu i miłości będą także śpiewali i recytowali artyści, którzy wezmą udział w Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Słowa „…Czy to jest kochanie?” organizowanym przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”.
     - Będzie to już dziewiętnasta edycja Festiwalu, który za każdym razem daje uczestnikom oraz publiczności wiele satysfakcji i dostarcza wspaniałych wrażeń - mówi Aleksandra Bednarczuk, kierownik artystyczny Festiwalu. - Zapewne dzieje się tak za sprawą miłosnej tematyki, ale nie tylko. Jego wielką siłą jest moc syntezy. Na tych samych deskach spotykamy współpracujących ze sobą uznanych twórców i utalentowanych debiutantów.
     Recytatorzy zaprezentują dwa utwory o tematyce miłosnej pisane wierszem lub prozą.
     - Chętni, którzy zgłoszą się do kategorii piosenki poetyckiej także będą prezentowali dwa utwory. W przypadku prezentacji utworu znanego, posiadającego określony kształt wykonawczy, uczestnik powinien opracować nową, własną interpretację – dodaje Aleksandra Bednarczuk.
     
     CSE „Światowid” na zgłoszenia czeka do 1 marca, chętni mogą zgłaszać się do obu kategorii. Regulamin i karta zgłoszeniowa dostępne są tutaj.
Sylwia Warzechowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem