UWAGA!

O Panu Kleksie, choć nie tylko

„Jak skutecznie zachęcać młode pokolenie do czytania książek?” - to tytuł konferencji przygotowanej przez centrum kultury Światowid dla bibliotekarzy, polonistów, nauczycieli nauczania początkowego, pedagogów i animatorów kultury. Konferencja odbędzie się 12 października.

Podczas spotkania poruszane będą m.in. tematy: „Straszyć czy koić? - terapeutyczne funkcje literatury dla dzieci” oraz „Toposy i kleksozofia, czyli w ogrodach „Akademii Pana Kleksa”. Uwagi na marginesie lektury”. Prelegentami będą: Domicylla Sierszchuła - instruktorka w zakresie czytelnictwa dzieci i młodzieży, pracownik Działu Instrukcyjno-Metodycznego Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu,
     Marlena Derlukiewicz - konsultant Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu, autorka podręczników do języka polskiego, dr Katarzyna Jarosińska - filolog polski, wykładowca PWSZ w Elblągu oraz pisarka Wioletta Piasecka.
     Konferencja odbędzie się 12 października w sali kina Światowid. Początek o godz. 14. Organizatorzy proszą o mailowe lub telefoniczne zgłoszenia do 10 października: 055 611 20 83, jedrzej.rusinski@swiatowid.elblag.pl.
     
A

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • To bardzo proste, obniżyć ceny książęk.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    czytelnik(2006-10-05)
  • A moim zdaniem nie wydaje się Państwu, że za dużo przenosi się literaturę na wszelkiego rodzaju płyty z filmami, by móc zamiast przeczytać to po prostu obejrzeć, jest również wielka moda wydawania streszczeń lektur szkolnych, to po co młody człowiek ma się wysilić na przeczytanie lektury, jak dorośli pod nos podsuwają mu streszczenia, itp. Jak, np: co chwilę w telewizji jest reklama, że w załączeniu do gazety pt:"....." jest załączone streszczenie książek lub epok literackich. Dlaczego np. do jakiejś gazety tak rzadko dołączone są ksiażeczki dla dzieci lub młodzieży, tylko właśnie jakieś płyty CD lub DVD? Pozdrawiam.
Reklama