Piątek 18-01-2019, imieniny Małgorzaty, Piotra
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

O przeszłości

Grażyna Nawrolska, szefowa elbląskich wykopalisk archeologicznych, przygotowuje książkę o "Dawnych miastach".

Ma się w niej znaleźć około 70 artykułów poświęconych problemom poznawania życia dawnych miast, ale także dawnemu budownictwu, życiu codziennym mieszkańców miast i zabytkom archeologicznym. Zbiór poświęcony jest pamięci zmarłego przed niemal 10 laty męża - Tadeusza, który w 1981 roku przygotował program badań archeologicznych na elbląskiej starówce i przez kilkanaście lat je prowadził.
     - Zagadnienia, jakie pojawią się w książce dotyczyć będą tematyki, którą się zajmował się mąż - mówi Grażyna Nawrolska. - Sporo artykułów będzie dotyczyło Elbląga - jego architektury i metod porównywania Elbląga z innymi miastami europejskimi. Spodziewam się więc, że książka wniesie dużo nowego do naszej wiedzy o Elblągu. Kiedy zaczynaliśmy wykopaliska, nie wiedzieliśmy, czego dowiemy się o najstarszym Elblągu. Znaliśmy go ze źródeł pisanych, ale one - podobnie, jak dziś - mają różną wymowę. To prawdziwe miasto odkrywa się pod ziemią, pod trawnikami Starego Miasta drzemią skarby.
     Jak usłyszeliśmy, pierwsze napisane przez autorów z kraju i zagranicy artykuły już napływają. Nad całością czuwać będzie trzyosobowe kolegium naukowe, złożone ze współpracowników Tadeusza Nawrolskiego - naukowców z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu: Romana Czai, Janusza Tandeckiego i Mariana Rębkowskiego. Książka ma się ukazać w przyszłym roku.
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata Mini
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok (bez czytnika)
Hosting WWW BIZNES
Czytnik kart kryptograficznych Mini