UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Odbiór publiczności najpiękniejszą nagrodą

 
Elbląg, Łowcy autografów w akcji
Łowcy autografów w akcji (fot. Anna Kaniewska)

Sześć malowniczych miejscowości, sześć pięknych kościołów i sześć wyjątkowych koncertów – tak wyglądała II edycja Festiwalu „Muzyka polska na Żuławach”. Przeżyjmy to jeszcze raz!

Koncerty były bezpłatne i odbywały się w dniach 17-22 lipca w Pasłęku, Ornecie, Elblągu, Nowym Stawie, Krzyżanowie i Jantarze. Muzykom z EOK towarzyszyli soliści – Iwona Sobotka (sopran) i Szymon Komasa (baryton). Nad projektem czuwał dyrygent Marek Moś, dyrektor artystyczny EOK.
       - Mam wiele pięknych wspomnień z tego festiwalu, na pewno będę do nich wracać przez cały rok – opowiada Marek Moś. – Codziennie pracowaliśmy, przygotowywaliśmy się do koncertów. Teraz jest czas refleksji, czas uwag. Dla mnie najważniejsze było to, co działo się podczas koncertów, nasza świetna współpraca. Cieszę się, że w tym roku mieliśmy takich cudownych solistów.
       - Jako artystka uważam, że jeśli ludzie o nas mówią, to dobrze – mówi Iwona Sobotka. - Czy komentują nasze występy w sposób miły czy niemiły, to już nie ma znaczenia. Dlatego dziękujemy za wszystkie opinie, za przybycie na festiwal, za wspólne chwile radości i szczęścia.
       - Atmosfera festiwalu była cudowna – wspomina Szymon Komasa. – Spotkanie z Markiem Mosiem, Iwoną to niezapomniane chwile. Nieocenione jest również wsparcie mediów, pani dyrektor, naszych gospodarzy, lecz przede wszystkim najmilej będę wspominał przepyszne jedzenie – dodaje ze śmiechem
       - Uogólniając, jesteśmy bardzo zadowoleni z tej edycji – dodaje Bożena Sielewicz, dyrektor EOK.
       Nie można zapomnieć o tym, że festiwal to przede wszystkim instrumentaliści EOK, bez których nie odbyłby się żaden koncert.
       - Najbardziej w naszym repertuarze podobały mi się sonety. Uwielbiam Karłowicza – opowiada Anna Fiedeń, skrzypaczka. - Poza tym nasi soliści byli cudowni. Myślę, że przede wszystkim najważniejsza była atmosfera, która towarzyszyła tej edycji. Bardzo się zintegrowaliśmy. Pokazaliśmy, że jesteśmy jednością.
       - Odbiór naszej publiczności był dla mnie najpiękniejszą nagrodą – mówi Małgorzata Kruszyńska, kontrabasistka. - To mnie zmotywowało do dawania z siebie jeszcze więcej. Pierwsza edycja w porównaniu z drugą, to było zupełnie coś innego.
      
       Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
      
      
Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym Elbląskiej Orkiestry Kameralnej
Anna Kaniewska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Pokazuj od
najnowszych
Pokazuj od budzących
największe emocje
Reklama