Czwartek 25-04-2019, imieniny Marka, Jarosława
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Opowieść o różnych wymiarach miłości

 
Elbląg, Opowieść o różnych wymiarach miłości
fot. Piotr Siemienas

Na czym nam zależy? Czego potrzebujemy, poszukujemy? Jak wpływ mają na życie ludzkie miłość i przywiązanie? Uwznioślają i czynią szczęśliwymi czy niszczą? Różne aspekty silnych uczuć eksploruje spektakl „Wszystko to, co kocham”, który będzie można zobaczyć w piątek, 28 czerwca o godz. 19 w holu głównym CSE „Światowid”.

Spektakl powstaje w trakcie warsztatów teatru tańca dla młodzieży i jest jednym z etapów projektu „Pajęczyna” organizowanego przez CSE „Światowid”. Zajęcia rozpoczęły się w poniedziałek, 24 czerwca i potrwają do piątku. Prowadzi je Anna Haracz, tancerka, choreograf, nauczycielka jogi, założycielka Teatru Tańca i Muzyki Kino Variatino.
     - Pierwszym i najbardziej oczywistym skojarzeniem na słowo „miłość” są ludzie, na których nam zależy, ale co z innymi rodzajami silnych uczuć? Po głębszym zastanowieniu, uświadamiamy sobie, że kochamy drobne codzienne rytuały, czynności, niektóre książki, muzykę, zwierzęta i wiele innych. Uwielbiamy również rzeczy które nas niszczą, wpływają toksycznie…Wiele relacji ma charakter bardzo niejednoznaczny, pozostaje niezdefiniowanych – mówi Anna Haracz.
     Punktem wyjścia w budowie spektaklu były etiudy oraz praca nad opanowaniem ciała i przestrzeni z wewnętrznej perspektywy. Pozwala to na poszukiwanie nowych metod wyrazu oraz pomaga zmienić dotychczas przyjętą optykę, pochylić się nad kwestiami, które były pomijane czy marginalizowane.
     - Sami nie wiemy jeszcze, jaki będzie finałowy efekt naszej pracy. Dochodzimy do niego nie tylko na drodze realizacji przyjętych założeń, ale również spontanicznych eksperymentów, czy przypadków – opowiada Edyta Machul, instruktorka teatralna CSE „Światowid”.
     Spektakl to próba pokazania napięć między różnymi emocjami. Powstaje mozaika utkana z codziennych doświadczeń, radości i traum, wspomnień, elementów budujących tożsamość. Nakładają się wymiar osobisty, jednostkowy oraz uniwersalny. Łącznikiem między różnymi obiektami miłości jest siła oddziaływania na ludzkie życie. Może budować bądź wyniszczać, ale nie pozwala na obojętność.
     - Podoba mi się, że koncepcja rozwija się w czasie, nie mamy narzuconych żadnych ram ani ograniczeń. Poszukujemy. Prace nad „Wszystko to, co kocham…” to dla mnie nowe, bardzo inspirujące doświadczenia – mówi Michał, uczestnik zajęć.
     Obsada: Alicja Gąsiewska, Patrycja Gdula, Ada Kowalska, Edyta Machul, Michał Pamfil, Aleksandra Piech, Iga Radomska, Kacper Szalecki, Noemi Wrzos
     Reżyseria: Anna Haracz
„Wszystko to, co kocham” będzie można zobaczyć w piątek, 28 czerwca o godz. 19. Wstęp wolny.
     
     
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
Paulina Łuczak, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia klasyczna
Kuchnia inna niż inne
Kuchnia nowoczesna
Kuchnia, a aneks kuchenny