UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Optymizm Bogusława Nowickiego

 
Elbląg, Optymizm Bogusława Nowickiego

Już w najbliższą sobotę (20 sierpnia) w Muszli Koncertowej Parku Bażantarnia wystąpi Bogusław Nowicki, znakomity tekściarz, wokalista i kompozytor. To ostatni z trzech koncertów zorganizowanych specjalnie z okazji XV Elbląskich Nocy. Festiwalu Piosenki Wartościowej.

Bogusław Nowicki to autor tekstów piosenek, poeta, kompozytor, satyryk, felietonista, dziennikarz radiowy, przedstawiciel nurtu piosenki autorskiej. Ma także na swoim koncie powieść w odcinkach, nagrodzone słuchowiska radiowe i reżyserię sztuki teatralnej.
     - Kiedyś dużo koncertowałem , potem pracowałem w radiowej „Trójce", tworząc audycję „Piosenki z tekstem", a potem już tylko żyłem z tego, co napisałem - opowiada Bogusław Nowicki. - Moje piosenki śpiewają rockmeni i aktorzy, współpracuję m.in. z paryskim zespołem heavy - metalowym Spider, jestem również przewodniczącym Sekcji Autorów Utworów Literackich Małych Form ZAiKS.
     Bogusław Nowicki urodził się w Elblągu.
     - Cieszę się, że tu wystąpię, to magiczne miasto, w którym wszystko się dla mnie zaczęło, tu się przecież urodziłem - mówi.
     Debiutował na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie w 1975 r., gdzie otrzymał nagrodę za piosenkę "Orzeł". Podobnie było w następnym roku. Z kolei na Giełdzie Piosenki w Szklarskiej Porębie otrzymał Grand Prix za utwór "Uśmiechnięte dziewczyny na dworcach". Ta piosenka oraz inny wielki przebój "Gawędziarze" nagradzane były na wielu festiwalach i przeglądach zdobywając tytuły piosenek roku.
     Oprócz piosenek pisanych dla siebie, Bogusław Nowicki tworzy teksty dla innych artystów, śpiewających w najróżniejszych stylach, m.in. dla: Doroty Stalińskiej, Grażyny Świtały (znany utwór "Naprawdę czeka ktoś"), Marzeny Ślusarskiej, Ewy Urygi, Doroty Lanton, Bogusława Meca, Marka Hojdy, a także zespołów rockowych, jak: Mobilizacja, Haeven Blues (późniejsza Mafia, piosenka "Nie tak", Opole'89") czy Spider. Widzowie telewizyjnej "Jedynki" znają go również jako autora i wykonawcę żartobliwej, tytułowej piosenki programu "Kawa czy Herbata". Pisuje także piosenki dla dzieci.
     Przede wszystkim jednak jest twórcą własnych, bardzo osobistych ballad, które wydał na płytach "Ballady" (1995), "Oceany" (1999) i "Optymizmu gram" (2009). Ta ostatnia nawiązuje muzycznie do rockowych brzmień z lat 70. XX wieku.
     W najbliższą sobotę w Elblągu Bogusław Nowicki wystąpi, śpiewając ballady z kręgu piosenki autorskiej i literackiej, koncert nosi taki sam tytuł, jak jego ostatnia płyta - „Optymizmu gram". Piosenki Bogusława Nowickiego, to refleksyjna, niepozbawiona autoironii opowieść o człowieku, jego dążeniach i tęsknotach.
     - Podczas koncertu będzie można usłyszeć moje piosenki, a także te napisane przeze mnie dla innych, znajdą się wśród nich m.in. "Uśmiechnięte dziewczyny na dworcach" i "Gawędziarze" - dodaje Bogusław Nowicki. - Moje piosenki wymagają skupienia i wolę formę klubową koncertów, ale zagram w miejscu, które znam z opowieści moich rodziców dlatego już cieszę się na ten koncert. Tym bardziej, że sierpniowe noce kojarzą mi się z patrzeniem się w niebo i oczekiwaniem na spadającą gwiazdę, a później przez cały rok na spełnianie się marzeń.
     Koncert Bogusława Nowickiego odbędzie się w Muszli Koncertowej Parku Bażantarnia w sobotę 20 sierpnia o godz. 18.
     Wstęp wolny.
     
     Jeśli, ze względu na warunki pogodowe koncert Bogusława Nowickiego nie będzie się mógł odbyć o godz. 18 w Muszli Koncertowej Parku Bażantarnia zostanie on przeniesiony na godz. 20 do Tawerny Tortuga, mieszczącej się na Bulwarze Zygmunta Augusta (Terminal Żeglugi Gdańskiej).
Edyta Jasiukiewicz, Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Reklama