Poniedziałek 10-12-2018, imieniny Bogdana, Julii
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Ostra krawędź, mocny kontrast

 
Elbląg, Ostra krawędź, mocny kontrast W styczniu tego roku prace Liszona można było oglądać w Galerii El (fot. AD)
Rek

Swoje prace pokazywał już nie raz i nie dwa, brał również udział w całkiem niedawno zakończonym Grafataku. Tym razem Liszon swoje wytwory pokaże w klubie Mjazzga, 24 października. Wstęp wolny, start o godz. 20.

"Liszon, tak samo jak Dar D4 czy Synwilczura, to jeden z klonów wchodzących w skład Syndykatu Wilczura - ramienia wykonawczego ćwierćjawnej organizacji zwanej Liszonerią, która w swych założeniach i celach nawiązuje do filozofii Husarii, natomiast sposobem funkcjonowania przypomina Masonerię, lecz oczywiście konkuruje z nią w kwestii wprowadzenia totalitarnego globalnego reżimu, sukcesywnie obsadzając kluczowe stanowiska w strukturach władzy prawidłowymi wilczurami starego typu, charakteryzującymi się podwyższonymi właściwościami bojowymi oraz nieopadającą linią kadłuba w części tylnej. Statutowym celem organizacji jest również walka z zawłaszczeniem wizerunku psa marki Wilczur przez opresyjne siły aparatu policyjno-wojskowego i przeciwdziałanie postępującej atrofii postrzegania tejże rasy jako synonimu psa wyzwoleńczo-familijnego, obrońcy własności prywatnej jak i nietykalności cielesnej obywateli zaktywizowanych na polu pozytywacji.
     Głównym prądem estetycznym w najwyższym stopniu potępianym przez Liszonerię jest nekroagraryzm, czyli oddawanie czci kształtom organicznym obiektów w stadium martwości (np. kości, ości czy tkanki mięsno-skórne znajdujące się w stanie rozkładu lub uszkodzenia mechanicznego zewnętrznej powłoki ochronno-estetyzującej) oraz elementom przyrody nieożywionej w stanie pozbawionym obróbki porządkującej technologiami przemysłowymi.
     Przedstawiane podczas wernisażu obrazy Liszona to prototypy koncepcji, jakie będą implikowane przy pomocy fal skrajnie niskiej częstotliwości metodą elektronicznej telepatii podczas nadchodzącej w niedalekiej przyszłości operacji Blue Beam - czyli projekcji powtórnego nadejścia techno-mesjasza, rezonującego w sposób spójny z dotychczasowymi mesjaszami utrzymywanymi w konwencji retro-historyzującej.
     Zaś jeśli chodzi o konkretny język wizualny aktualnych dzieł Liszona, to będzie to prawdopodobnie konglomerat elementów typowych dla konstrukcjonizmu i futuryzmu, charakteryzujących się: ostrą krawędzią, mocnym kontrastem, dynamizmem eksplozyjnym, oczojebnością optymizującego koloru oraz mechaniczną precyzją" - wyjaśnia artysta.
     
     Wszyscy Ci, którym nieobcy jest liszoneryjny styl, jak i ci, którzy nie widzieli jeszcze ani skrawka mogą zjawić się 24 października w Mjazzdze. Wtedy też o godz. 20 na ścianach klubu zajdą zmiany estetyczne, choć podobno odwracalne - odbędzie się wernisaż. Wstęp wolny.
     
oprac.mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Okulary korekcyjne XAVIER GARCIA
Płyn Hayne
Okulary korekcyjne EVA MINGE
Okulary korekcyjne XAVIER GARCIA