Niedziela 16-12-2018, imieniny Albiny, Zdzisława
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Pamiętniki szóstoklasistów

W sobotę w Szkole Podstawowej nr 15 podsumowano konkurs literacki „Tydzień z życia szóstoklasisty”. Na tegoroczną edycję wpłynęło ponad osiemdziesiąt prac, czyli pamiętników napisanych przez uczniów najstarszych klas szkół podstawowych z województwa pomorskiego i warmińsko-mazurskiego.

To już trzecia edycja konkursu literackiego „Tydzień z życia szóstoklasisty”. Organizatorzy cieszą się jego rosnącą popularnością, z roku na rok wpływa coraz więcej prac. Zgodnie z zasadą, wszystkie pamiętniki nadsyłane przez uczniów są kodowane i oceniane przez specjalne jury.
     - Pamiętnik jest bardzo trudną formą wypowiedzi, szczególnie dla młodych uczniów szkoły podstawowej - mówi Małgorzata Górska, nauczycielka Gimnazjum nr 7, przewodnicząca jury. - Tu trzeba przelać na papier wszystko to, co nas boli, cieszy, martwi. Kryteria oceny nie były bardzo ścisłe. Każdy członek komisji patrzył na pracę po swojemu, ale jednak byliśmy bardzo zgodni i jednogłośnie podjęliśmy decyzję o wyróżnieniu tych najlepszych prac. Prace były bardzo wartościowe i ukazywały to, co młodzież cieszy, to, co obserwują na co dzień. Zauważalne było to, że cenią miłość, przyjaźń, wsparcie bliskich. I tutaj chyba nie potrzeba żadnych kryteriów, żeby dostrzec to piękno i wszelkie wartości, które prace ze sobą niosą - dodaje Małgorzata Górska.
     Spośród ponad osiemdziesięciu prac jurorzy wyróżnili dwadzieścia najlepszych. Fragmenty wybranych pamiętników były odczytywane przez uczniów „piętnastki”.
     Zwycięzcą konkursu został Kamil Konert - uczeń SP 6 w Elblągu. Za zdobycie pierwszego miejsca otrzymał szklaną statuetkę, dyplom i nagrodę książkową. Dodatkowym wyróżnieniem dla laureata było odczytanie fragmentu jego pracy przez aktorkę Teatru Dramatycznego Irenę Adamiak.
     Konkursowi literackiemu towarzyszył również konkurs plastyczny pod tym samym tytułem. W tej kategorii przyznano trzy nagrody główne, a wyróżnione prace można było oglądać na konkursowej wystawie.
     Sobotnią uroczystość uatrakcyjnił mini spektakl pt. „Zakochane pary” w wykonaniu uczniów SP 15.
     
OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Serwis i oryginalne części Audi
Oryginalne części Peugeot - HADM Gramatowski
Wypożyczalnia aut HADM Gramatowski
Samochody używane HADM Gramatowski