Piątek 19-10-2018, imieniny Jana, Pawła
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Latawce Latawce

Papierowe warsztaty

Pracownia Papieru Artystycznego Biblioteki Elbląskiej przygotowała interesującą ofertę warsztatów plastycznych dla dzieci i młodzieży. Ich uczestnicy będą mieli okazję m.in. własnoręcznie wykonać kartkę papieru, pisać gęsim piórem, a także poznają sztukę tworzenia średniowiecznych książek.

Zajęcia odbywać się będą w podziemiach Biblioteki Elbląskiej w sali zaaranżowanej na średniowieczne skryptorium. W pracowni będzie można nauczyć się czerpania papieru, ozdobić wykonaną przez siebie kartkę średniowieczną miniaturą, sprawdzić się w sztuce kaligrafii gęsim piórem lub poznać technikę składania papieru-origami, wykonać karty okolicznościowe, zaproszenia, zakładki do książek, może samą książkę. Warsztaty mogą być doskonałym uzupełnieniem lekcji plastyki.
     Ręczne czerpanie papieru. Jedno spotkanie w wymiarze dwóch godzin lekcyjnych. Pokaz ręcznego czerpania papieru oraz samodzielne wykonanie przez każdego z uczestników kartki papieru ze znakiem wodnym. 1 warsztat x 2 godz. lekcyjne - 2,5 zł/osoba.
     Papierowy misz-masz (Warsztaty artystyczne z czerpania papieru). Jedno spotkanie w wymiarze dwóch godzin lekcyjnych. Na zajęciach uczestnicy samodzielnie czerpią papier z dodatkiem suszonych kwiatów, ziół itp. 1 warsztat x 2 godz. Lekcyjne - 3,5 zł/osoba.
     Średniowieczne skryptorium (Warsztaty artystyczne z kaligrafii i malarstwa miniatur). Jedno spotkanie w wymiarze dwóch godzin lekcyjnych. Na zajęciach uczestnicy zgłębiają techniki związane w wykonaniem średniowiecznego kodeksu. Każdy uczestnik zaczyna warsztaty od zaczerpnięcia papieru, na której wykonuje bogato zdobiony inicjał. 1 warsztat x 2 godz. lekcyjne - 4 zł/osoba.
     Ręką pisanie (Warsztaty artystyczne z kaligrafii). Jedno spotkanie w wymiarze 1 godziny lekcyjnej. W trakcie zajęć uczestnicy próbują zmierzyć się z pracą średniowiecznego skryby, pisząc na papierze prawdziwym gęsim piórem, a następnie potwierdzając „autentyczność” dokumentu pieczęcią lakową. 1 warsztat - 4,5 zł/osoba.
     Papierowe cuda. Jedno spotkanie w wymiarze dwóch godzin lekcyjnych. Podczas zajęć uczestnicy wykonują okolicznościowe kartki np. świąteczne, imieninowe, urodzinowe czy zaproszenia. Materiały wykorzystane na zajęciach to: papier czerpany, kolorowy karton, suszone rośliny, tkaniny. Powstałe w ten sposób kolaże są efektownym prezentem, a u dzieci rozwijają wyobraźnię i twórcze myślenie. 1 warsztat x 2 godz. lekcyjne - 4 zł/osoba.
     Warsztaty artystyczne origami. Jedno spotkanie w wymiarze 1 godziny lekcyjnej. Uczestnicy warsztatów zapoznają się z niezwykle ciekawą umiejętnością, jaką jest artystyczne składanie papieru, pozwalające wyczarować z kartki papieru zwierzątka i najróżniejsze formy. 1 warsztat - 3 zł/osoba.
     Papier-mache. Jedno spotkanie w wymiarze dwóch godzin lekcyjnych. Podczas zajęć uczestnicy zapoznają się z ciekawą techniką wytwarzania form przestrzennych z masy papierowej. Technika ta jest wykorzystywana m.in. w teatrze do wykonywania masek, elementów dekoracji. 1 warsztat x 2 godz. lekcyjne - 4 zł/osoba.
     Książka średniowieczna. Podczas jednego spotkania w wymiarze dwóch godzin lekcyjnych uczniowie zgłębiają techniki związane w wykonaniem średniowiecznej książki. 1 warsztat x 2 godz. lekcyjne - 6 zł/osoba.
     Książka artystyczna. Podczas jednego spotkania w wymiarze dwóch godzin lekcyjnych uczniowie zgłębiają techniki związane w wykonaniem książki awangardowej, artystycznej. 1 warsztat x 2 godz. lekcyjne - 6 zł/osoba.
     
     Zgłoszenia grup przyjmowane są pod nr tel. 055 611 31 55 w godzinach 9-16 lub osobiście w Pracowni Artystycznej Biblioteki Elbląskiej, ul. Świętego Ducha 3-7.

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Królik minaturka
Agama brodata
Karma dla papug średnich
Ochotka żywa