UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Patriotyczne granie, czyli Barykada

 
Elbląg, Koncert zespołu podczas cyklu imprez "Lato w formie"
Koncert zespołu podczas cyklu imprez "Lato w formie" (fot. Barykada"

Na pomysł stworzenia płyty wpadli spontanicznie. Najpierw zagrali podczas inscenizacji powstania warszawskiego, potem listopadowego. I tak im się spodobało to patriotyczne granie, że postanowili zrobić z tego krążek. Tak powstała „Barykada”.

O oprawę muzyczną inscenizacji powstania warszawskiego poprosił ich Piotr Imiołczyk. Poszło tak świetnie, że w listopadzie stworzyli tło do kolejnej inscenizacji organizowanej przez elbląskiego historyka. Powstańcza tematyka stała się na tyle bliska elbląskim muzykom, że postanowili poświecić jej trochę więcej czasu. Tak powstał krążek „Barykada”.
       - Trzon Barykady stanowią zespoły Asteria i Pejscz, dobrze znane miejscowej publiczności – mówi Mariusz Betler, członek zespołu Asteria. - Na płycie Barykada pojawiły się utwory wywodzące się spod pióra Pawła Poźniaka i nasza muzyka. Jedynym tekstem nieautorskim jest „Elegia” Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, do którego właśnie jest kręcony teledysk.
       Płyta zawiera pięć utworów o tematyce powstańczej. Znajdują się na niej utwory o powstaniu warszawskim, listopadowym i styczniowym. A jaki jest jej przekaz? - Myślę, że pokazanie ludziom naszej historii. Wszystko okraszone jest brzmieniem gitar i elektroniki – dodaje Mariusz Betler.
       Muzycy nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa, mają bowiem pomysł na kolejny historyczny krążek. - Chcemy kontynuować projekt – mówi Mariusz Betler. - Jednak do wydania kolejnego krążka potrzebujemy wydawcy, sponsora lub mecenatu, kogoś, kto pomoże nam finansowo w jego wydaniu. Pojawiają się pomysły dotyczące historii roku 1989 i historii Elbląga.
       Tymczasem „Barykady” można posłuchać podczas koncertów zespołów Asteria i Pejscz, można też zakupić płytę za symboliczne 10 zł w dwóch elbląskich klubach muzycznych Sąsiedzi i Mjazzga lub odwiedzić funpage zespołu.
      
dk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Pokazuj od
najnowszych
Pokazuj od budzących
największe emocje
Reklama