UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Pięć dni z digitalizacją

 
Elbląg, Pięć dni z digitalizacją

Pięć dni potrwają warsztaty terenowe w Pasymiu, podczas których wolontariusze oraz specjaliści Regionalnej Pracowni Digitalizacji będą dokumentować i inwentaryzować cmentarz ewangelicki i kaplicę rodziny Rutkowskich w Pasymiu. W tym czasie wolontariuszom przekazana zostanie spora dawka wiedzy na temat skaningu, fotografii i fotogrametrii.

Już dziś, w poniedziałek, 27 sierpnia w Pasymiu pojawią się wolontariusze oraz pracownicy Regionalnej Pracowni Digitalizacji, zajmującej się cyfryzacją zabytków w województwie warmińsko-mazurskim. Prace w ramach projektu „Ewidentnie ważne. Dokumentacja cmentarza i kaplicy w Pasymiu” potrwają do piątku, 31 sierpnia. Wolontariuszami są studenci m.in. drugiego roku na kierunkach związanych z historią sztuki, ochroną dóbr kultury, archeologią, dziedzictwem kulturowym i przyrodniczym itp. z całej Polski.
     - W Pasymiu skupią się przede wszystkim na nauce technik digitalizacyjnych w teorii i praktyce, odbędą się m.in. warsztaty terenowe z wykonywania pomiarów za pomocą skanerów laserowych i światła strukturalnego czy fotografii dla celów fotogrametrii – mówi Edyta Bugowska, koordynator projektu. – Studenci poznają historię i dziedzictwo kulturowe Pasymia i odbędą szkolenie ze sporządzania kart ewidencyjnych zabytków nieruchomych i cmentarzy zgodnie z wytycznymi Narodowego Instytutu Dziedzictwa.
     Jednym z zadań, które zrealizują wolontariusze oraz organizatorzy podczas warsztatów terenowych będzie dokumentacja cmentarza i kaplicy, kolejnym zwrócenie uwagi na dziedzictwo kulturowe Pasymia i upowszechnianie wiedzy o nim, na początku wśród samych mieszkańców Pasymia dlatego oprócz warsztatów terenowych odbędą się również warsztaty plastyczno-fotograficzne dla dzieci i młodzieży oraz podsumowanie warsztatów dla wszystkich mieszkańców Pasymia. Z kolei w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa zaplanowana została wystawa fotograficzna, na której znajdą się zdjęcia wykonane podczas warsztatów terenowych. Tego samego odbędą się również dwa wykłady dla uczniów z pasymskich szkół, dotyczące dziedzictwa kulturowego.
     
     Realizacja projektu „Ewidentnie ważne. Dokumentacja cmentarza i kaplicy w Pasymiu” trwa od lipca do października 2018 r. Organizatorem jest Stowarzyszenie Jantar. Dofinansowano w ramach programu Narodowego Instytutu Dziedzictwa – Wspólnie dla dziedzictwa.
Stowarzyszenie Jantar
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia nowoczesna III
Kuchnia inna niż inne
Kuchnia nowoczesna
Kuchnia, a aneks kuchenny