UWAGA!

Pięcioro w Galerii EL

 Elbląg, Na czwartkowym wernisażu
Na czwartkowym wernisażu (fot. Damian Matwiejczyk).

W Galerii EL można oglądać wystawy prac pięciorga twórców: Antoniego Grzybka, Marka Szczęsnego i Katarzyny Wolickiej oraz Katarzyny Warachim i Włodka Kmiecika.

Antoni Grzybek (rocznik 1971) jest absolwentem Wychowania Artystycznego WSP w Olsztynie, współzałożycielem Ogólnopolskiego Pisma Literacko-Kulturalnego „Portret”. Był wolontariuszem w obozach przejściowych dla uchodźców na terenie Bośni i Hercegowiny, Czarnogóry i Kosowa. Jest prekursorem zastosowania technologii veejay’ingu (miksowanie klipów video – odpowiednik didżeja w muzyce) w sztuce. Malarstwo Grzybka charakteryzuje wyrazista i oryginalna stylistyka. Maluje akrylem na płótnie, płasko kładzione plamy koloru wydobywa z jednolitego zazwyczaj tła mocnym, graficznym konturem.
     Marek Szczęsny (rocznik 1965) ukończył Wydział Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Pracuje jako adiunkt na Wydziale Sztuk Pięknych UW-M w Olsztynie. Maluje stosując ostre zestawienia kolorystyczne i śmiałe, szerokie pociągnięcia pędzla.
     Katarzyna Wolicka (rocznik 1975) zajmuje się tkaniną artystyczną. Dzięki zastosowaniu szablonów w bardzo oryginalny sposób rozwinęła technikę batiku. Początkowo upraszczała postaci ludzkie i zwierzęce, później zaczęła komplikować formy, rozbijając je na mniejsze elementy, zacierać ich realny kształt.
     Włodzimierz Kmiecik (rocznik 1962) w wyniku wypadku uległ częściowemu paraliżowi, obrazy maluje ustami. Tworzenie swoich prac rozpoczął kilka lat temu, a dziś ma na swoim koncie wiele zbiorowych wystaw zorganizowanych przez Wydawnictwo AMUN, z którym współpracuje od 1999 r. Używając koloru, światła i perspektywy stara się tworzyć obrazy odzwierciedlające świat jego wyobraźni. Pracuje głównie w technice olejnej.
     Katarzyna Warachim (rocznik 1970) jest stypendystką Światowego Stowarzyszenia Artystów Malujących Ustami i Nogami z siedzibą w Lichtensteinie. Jej ulubiona technika to olej, na płótnie i na papierze. Rzadziej posługuje się akwarelą. Ulubione motywy to Pierroty, Klauni i Pajace, ostatnio także akt.
     Wystawy można oglądać do 5 kwietnia.
     
BUK

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama