Poniedziałek 17-12-2018, imieniny Łazarza, Floriana
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Pierwsze spotkanie z dziennikarzem

Galeria Prasowa po raz pierwszy otworzy swoje podwoje już jutro, 3 marca o godz. 18 w Galerii Nobilis, na II piętrze CKiWM „Światowid” w Elblągu. Warto przyjść, posłuchać, zadać pytanie i podyskutować z gościem spotkania – red. Andrzejem Minkiewiczem.

Do dziennikarstwa trafił przypadkowo. Był 1963 rok. Dyrektorowi technicznemu zakładów mechanicznych Zamech spodobała się praca, którą młody technik napisał po zakończeniu stażu w zakładzie. W ciągu ponad 45 lat red. Minkiewicz, gość pierwszego spotkania w Galerii Prasowej w Światowidzie, pracował i współpracował z wieloma mediami. Były to m.in. Głos Wybrzeża, Dziennik Bałtycki, Głos Pracy, Trybuna Ludu, Ilustrowany Kurier Polski, katowicki Sport, katowickie Tempo, prasa techniczna, a także Radio Gdańsk, Wiadomości Elbląskie, Gazeta Elbląska i Tydzień w Elblągu.
     W kablowej Telewizji Elbląskiej przepracował 10 lat. W międzyczasie zaczął też pisać dla gazet internetowych i nawiązał współpracę z Polskim Radiem Olsztyn.
     Co go interesowało? - Jak sam mówi, tematy związane z zawodową pracą inżyniera, codzienne życie elblążan i sport, który od wielu lat, niezmiennie jest jego wielką fascynacją.
     Andrzej Minkiewicz nie tylko opisuje to, co się dzieje wokół niego. W Zamechu utworzył Teatr Publicystyki ADHEZ i pisał dla niego teksty. Udzielał się w Naczelnej Organizacji Technicznej. Pisał tam teksty dla kabaretu PRIKAS - to skrót od: Prywatny Kabaret Satyryczny, w którym też występował. Był jednym z tych, którzy odgruzowywali Galerię El, zakładał kluby sportowe, a jako członek Komitetu Olimpijskiego Żuław, Powiśla i Warmii propagował idee olimpizmu.
     Dziennikarz od kilkudziesięciu lat gromadzi dokumentację - głównie na temat elbląskiego sportu. Pasją archiwizowania zaraził się od rodziców, którzy wyjeżdżając z rodzinnego Wilna zabrali ze sobą najciekawsze wydawnictwa.
     Spod jego pióra lub pod jego redakcją wyszło kilka książek, w tym Technika Zamechu - historia zakładów mechanicznych i 50 lat boksu w Elblągu.

 


     Teraz spisuje dzieje całego elbląskiego sportu. Kolejne odcinki ukazują się na internetowej stronie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz na łamach naszej gazety. Marzy, by powstała z tego książka o ludziach, którzy tworzyli i uprawiali sport w Elblągu. Warto dodać, że za swoją pracę otrzymał ponad 20 nagród i odznaczeń.
     Od lat wiernie kibicuje mu żona Halina. Ma też dwóch synów i czworo wnucząt, z których jedno - Alicja Minkiewicz jest mistrzynią tańca.
     Każde ze spotkań w Galerii Prasowej będzie rejestrowane, a jego telewizyjną wersję opublikuje portal kulturalny Warmii i Mazur www.eswiatowid.pl, którego wydawcą jest CKiWM „Światowid”.
     
     Zachętą do udziału w spotkaniu niech będzie telewizyjny felieton.
     
     Patroni medialni Galerii Prasowej: Dziennik Elbląski oraz Elbląska Gazeta Internetowa www.portEl.pl.

Oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • dziennikarz, który zachwalał pochody I-majowe i władze wojewódzkie pzpr, dzisiaj gwiazdą mediów odznaczany też przez komuniste, słonine, ot paradoks i chichot historii, ludzie bez ambicji i honoru
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  bugi54(2009-03-03)
 • Amator. W TV Elblaskiej był żenujacy - takie moje zdanie. NIE jest interesujacy jako prezenter, wolny jak zółtw i emeryt. Nie idzie z duchem czasów. Zero dynamiki. To, że tyle lat w tym siedzi nie pretenduje go do miana kogoś kto się znacząco przysłuzył do rozwoju np. sportu w Elblagu - jako pewnie promotor sportu. Już w-f ze szkół sa lepszymi promotorami tego sportu w Elblagu. I tak tego nie puścicie :) tak wiemy wiemy: Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję. Bo dzlaczego ludzie maja widziec co inni maja do powidzienia :) ale to tylko Intenet.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Widz przypadkowy TV EL(2009-03-04)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Serwis i oryginalne części Volkswagen
Wypożyczalnia aut HADM Gramatowski
Samochody używane HADM Gramatowski
Pomoc w przypadku szkody komunikacyjnej