Poniedziałek 21-01-2019, imieniny Agnieszki, Jarosława. Dzień Babci
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Piknik ortograficzno-językowy w Światowidzie

 
Elbląg, Piknik ortograficzno-językowy w Światowidzie

Już w najbliższy czwartek, 24 września o godz. 10 Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” zaprasza na piknik ortograficzno-językowy. W programie pikniku przewidziano wiele atrakcji. 

- Przygotujemy 10 stacji ortograficzno-językowych, na każdej stacji będą do rozwiązania quizy oraz zagadki językowe. Każdy uczestnik imprezy otrzyma kartę, na której będzie przyklejał swoje naklejki – opowiada Marta Derlukiewicz, organizator Pikniku. - 10 odwiedzonych stacji i poprawnie rozwiązanych zadań to 10 naklejek i możliwość wzięcia udziału w losowaniu nagrody.
     Co jeszcze? Podczas pikniku rozstrzygnięte zostanie finałowe dyktando i dowiemy się, kto zostanie „Najlepszym Warmińsko-Mazurskim Ortografem”. Dr Katarzyna Jarosińska-Buriak, wykładowca Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu wygłosi prelekcję na temat kultury języka i ciekawostek językowo-ortograficznych, a laureaci konkursu krasomówczego „Mówić to mało, trzeba mówić do rzeczy” opowiedzą o naszym regionie.
     W południe, w sali kameralnej Kina Światowid będzie można wziąć udział w debacie „Słowo rani bardziej niż ostry miecz”. Będzie mowa o języku użytkowników Internetu, o sposobach zapobiegania szerzeniu agresji i nienawiści w Internecie oraz empatii i dbałości o kulturę wypowiedzi. A gośćmi debaty będą m.in. Senator RP Witold Gintowt-Dziewałtowski, konsultant ds. języka polskiego w Warmińsko-Mazurskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli Marlena Derlukiewicz oraz Wydawca Elbląskiej Gazety Internetowej portEl.pl Włodzimierz Gęsicki.
     Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” na „Piknik ortograficzno-językowy” zaprasza wszystkich mieszkańców naszego regionu, a do uczestnictwa w zabawie szczególnie zachęca szkoły.
     Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.
     
     PROGRAM IMPREZY
     10.00 – 10.30
     Otwarcie pikniku, informacja o projekcie, zaproszenie do udziału w grach i zabawach.
     10.30 – 11.00
     Finałowe dyktando o tytuł „Najlepszego Warmińsko-Mazurskiego Ortografa”.
     11.00 - 12.00
     Prelekcje na temat kultury języka (zagadnienia z zakresu poprawności językowej, ciekawostki językowo-ortograficzne).
     Występ laureatów konkursu krasomówczego „Mówić – to mało, trzeba mówić do rzeczy”.
     12.30 - 13.30
     Debata z udziałem nauczycieli, dziennikarzy, psychologów i samorządowców „Słowo rani bardziej niż ostry miecz”.
     13.45 - 14.00
     Wręczenie nagród w konkursie o tytuł „Najlepszego Warmińsko-Mazurskiego Ortografa” oraz laureatom konkursu krasomówczego.
     14.00
     Zakończenie pikniku
     
     W trakcie pikniku otwarte będę stacje językowo-ortograficzne. Każdy uczestnik będzie mógł zdobywać punkty i wziąć udział w losowaniu nagród.
     
     
Piknik ortograficzno-językowy dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Ojczysty - dodaj do ulubionych 2015
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem