Czwartek 17-01-2019, imieniny Antoniego, Jana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Plecak Pełen Kultury

 
Elbląg, Plecak Pełen Kultury Podczas zajęć rękodzieła w Przezmarku
Rek

„Plecak pełen kultury powiatu elbląskiego” to projekt zrealizowany przez Starostwo Powiatowe w Elblągu. Od 22 sierpnia do 19 września uczestniczyło w nim 400 dzieci i młodzieży z trzech gmin: Elbląg, Pasłęk i Młynary. Udział w projekcie umożliwił uczestnikom bezpośredni kontakt z twórcami i artystami ludowymi oraz pozwolił na rozwijanie własnych talentów.

Łącznie odbyło się dwadzieścia warsztatów z zakresu: kulinariów, kowalstwa, rzeźby w drewnie i rzeźby w glinie oraz rękodzieła.
     Warsztaty kulinarne przeprowadzono w gospodarstwie agroturystycznym „Vitalis” w Zastawnie. Uczestnicy poznali m.in. tajniki pieczenia chleba i ciast oraz przyrządzania i wędzenia mięsa.
     Podczas warsztatów kowalstwa, które poprowadził znany kowal z Kadyn – Józef Antczak, dzieci i młodzież poznały podstawy niezbędnych czynności przy obróbce metalu, jak np. podstawy rozgrzewania, kucia, wydłużania, skręcania.
     Warsztaty rzeźbiarskie w glinie i w drewnie odbyły się pod kierunkiem Kingi Kosacz. Uczestnicy warsztatów mogli zobaczyć i sami stworzyć rzeźbę ludową i sprawdzić swoje zdolności rzeźbiarskie podczas prac w glinie.

 


     Podczas warsztatów z rękodzieła Magdalena Szeligowska i Justyna Grabowska zapoznały uczestników z ciekawą techniką tworzenia kwiatów z bibuły w 3D, tworzenia tradycyjnych kart pocztowych i okolicznościowych, sztuki ozdabiania – decoupage oraz malowania pisanek i wykonywania palm wielkanocnych.
     Warsztaty śpiewu poprowadzili Edyta i Adam Godziebowie. Uczestniczące w nim dzieci zapoznały się z folklorem regionalnym, piosenkami ludowymi i biesiadnymi.
     Projekt, który spotkał się z ogromnym zainteresowaniem uczestników, osiągnął stawiane mu cele: zachęcił dzieci i młodzież do czynnego uczestnictwa w życiu kulturalnym oraz promocji własnego regionu, jak również promował lokalnych artystów i rzemieślników.
     
     Projekt pn. „Plecak pełen kultury powiatu elbląskiego” został zrealizowany dzięki dofinansowaniu w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 – działanie 4 .1, oś 4 LEADER „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” z zakresu małych projektów. Ogólna wartość projektu wyniosła 22.892,80 zł, w tym dofinansowanie z PROW to 16.024,96 zł, pozostała kwota w wysokości 6.867,84 zł pokryta została pokryta z budżetu powiatu elbląskiego.

Agnieszka Chrzanowska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Okulary korekcyjne EVA MINGE
optyk Elbląg, okulista Elbląg, badanie wzroku
Bezpłatne badanie wzroku
Okulary przeciwsłoneczne Roberto Cavalli