Piątek 18-01-2019, imieniny Małgorzaty, Piotra
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Po trzecie literatura

 
Elbląg, Po trzecie literatura
Rek

III Festiwal Literatury Wielorzecze powoli wpisuje się w tradycję elbląskich wydarzeń kulturalnych. Z początkiem października rozpocznie się trzecia edycja Festiwalu Literatury, który odbędzie się w przestrzeni miasta i potrwa przez cały weekend. W programie znalazły się spotkania autorskie z pisarzami i poetami, warsztaty literackie, koncerty i wystawy.

2 października, w piątek rozpocznie się literacka gra miejska. Ze Starego Miasta przeniesie się na Wyspę Spichrzów, gdzie odbędzie się oficjalne otwarcie Festiwalu w Młodzieżowym Domu Kultury. Na inauguracyjne spotkania zaproszeni zostali poeci, Adam Ziemianin i Aleksandra Słownik. Wieczorem, w Klubie Muzycznym Mjazzga poznamy Alternatywnych i Grupę Literyczną na Krechę. Swoją twórczość zaprezentują między innymi: Dorota Nowak, Anna Nawrocka, Jacek Wysocki. Spotkanie poprowadzi Łucja Dudzińska. To poetyckie przyjęcie uświetni koncert Aresa Chadzinikolau, poety i kompozytora o greckich korzeniach.
 Sobotni poranek rozpoczną warsztaty z Robertem Miniakiem w MDK. Mile widziani są wszyscy, którzy chcieliby doskonalić swoje umiejętności literackie, niezależnie od posiadanego dorobku. O 13.00 w Muzeum Archeologiczno-Historycznym odbędzie się spotkanie autorskie promujące Antologię polsko-niemiecką Dzieciństwo. Z twórcami rozmawiać będzie Agnieszka Kopczyńska. Kolejnym punktem będzie Galeria El. Tam, o godzinie 15.00 spotkamy się z Januszem L. Wiśniewskim, następnie z Danielem Odiją, pisarzami o różnym postrzeganiu ludzi i rzeczywistości. Wieczór zapowiada się poetycko-muzycznie. W Mjazzdze spotkają się najpierw Robert Miniak i Wojciech Boros, a ich słowną bitwę zwieńczy Turniej Jednego Wiersza i koncert Marcina Skrzypczaka. Konkurs inspirowany jest hasłem Wpadamy na kwadrat i do udziału zaproszeni są wszyscy, którzy chcieliby zaprezentować swoją twórczość i zmierzyć się na poetyckiej scenie.
 Niedziela będzie kolejną okazją do pracy warsztatowej –  od 10.00 w MDK odbędą się zajęcia z Wojciechem Borosem. Tego dnia spotkamy się również z tłumaczami oraz prezentacja grupy teatralnej Nietentego. Festiwal zakończy panelowa dyskusja redaktorów i wydawców (m. in. Bohdana Wrocławskiego, Leszka Sarnowskiego, Tomasza Wiśniewskiego).
     Podczas Festiwalu w MDK wystawiona będzie Wierszystawka oraz grafiki Jacka Wysockiego.
     III Festiwal Literatury Wielorzecze to wydarzenie szczególne. Podkreśla wartość literatury i swoim zróżnicowanym programem ma na celu trafić do jak najszerszego grona odbiorców. Promocja literatury to priorytet dla działań Alternatywnych.
     Zapraszamy wszystkich do udziału w spotkaniach, warsztatach czy turnieju. To uczta przede wszystkim literacka, ale podszyta wieloma innymi dziedzinami kultury. Spędźcie Państwo pierwszy weekend października bardzo twórczo. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.
     
     Program III Festiwalu Literatury Wielorzecze

     2 października (piątek)
     10.00 - 15.00 - gra miejska
     16.00 - Otwarcie Festiwalu.
     Anioły bieszczadzkie, bieszczadzkie anioły - Adam Ziemianin z bliska – Młodzieżowy Dom Kultury
     17.30 - Jednoczęściowy wierzchni strój kobiecy - spotkanie z Aleksandrą Słowik - Młodzieżowy Dom Kultury
     19.00 - Prezentacja Alternatywnego Elbląskiego Klubu Literackiego – Klub Muzyczny Mjazzga
     19.30- Bez dopalaczy - Prezentacja Grupy Literycznej Na Krechę - Łucja Dudzińska, Dorota Nowak, Agnieszka Żuchowska-Arent , Anna Nawrocka, Zdzisław Mikłaszewicz, Adam B. Wierzbicki, Jacek Wysocki - Klub Muzyczny Mjazzga
     21.00 - Koncert Aresa Chadzinikolau - Klub Muzyczny Mjazzga
     
     3 października (sobota)
     10.00 - W Akwarium - warsztaty literackie z Robertem Miniakiem - Młodzieżowy Dom Kultury
     13.00 - Promocja Antologii Polsko-Niemieckiej Dzieciństwo – Muzeum Archeologiczno-Historyczne
     15.00 - Na fejsie z.... Januszem L. Wiśniewskim - Galeria El
     16.30 - PeKaeSem z Danielem Odiją - Galeria El
     19.00 – Wojciech Boros vs Robert Miniak - - Klub Muzyczny Mjazzga
     20.00 - Wpadamy na kwadrat - Turniej Jednego Wiersza o Nagrodę NIKE - Klub Muzyczny Mjazzga
     21.00 - Koncert Marcina Skrzypczaka - Klub Muzyczny Mjazzga
     
     4 października (niedziela)
     10.00 - Pies i Pan - warsztaty literackie z Wojciechem Borosem - Młodzieżowy Dom Kultury
     12.00 - W kręgu tłumaczeń - Agnieszka Żuchowska-Arent, Piotr Wiktor Lorkowski - Młodzieżowy Dom Kultury
     14.30 - prezentacja Grupy Teatralnej Nietentego – Galeria El
     15.00 - panel redaktorów i wydawców – Bohdan Wrocławski, Janusz Wrocławski, Tadeusz Dąbrowski, Wojciech Boros, Leszek Sarnowski, Łucja Dudzińska, Ares Chadzinikolau, Tomasz Wiśniewski, Piotr Wiktor Lorkowski. Zakończenie festiwalu - Galeria El
     Wystawa grafik Jacka Wysockiego oraz WierszYstawka - Młodzieżowy Dom Kultury
Kamila Łyłka-Kosińska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

T-shirt biały z Twoim nadrukiem DTG PROMOCJA
Torba z nadrukiem elbląskiej Starówki
Polar z haftem
Naszywka GODŁO