UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Po twórczości ich poznacie

 
Elbląg, Po twórczości ich poznacie
(fot. Anna Dembińska)

Dlaczego uczeń szkoły podstawowej powinien wybrać dalszą naukę w Liceum Plastycznym w Gronowie Górnym? Odpowiedź można znaleźć w Galerii EL, gdzie dziś odbył się wernisaż prac absolwentów i nauczycieli „plastyka”, który właśnie świętuje 10-lecie istnienia. Zobacz zdjęcia.

31 maja 2008 r. odbył się pierwszy egzamin wstępny do Liceum Plastycznego. Było to praktyczne sprawdzenie umiejętności z rysunku, malarstwa i kompozycji przestrzennej oraz wiadomości na temat wybranej dziedziny sztuki i zjawisk kulturalnych. Od tego czasu minęło 10 lat. Artystyczny dorobek absolwentów szkoły i ich nauczycieli można podziwiać w Galerii EL.
       - Taka wystawa uczniów i nauczycieli to rzadkość. Obserwuje drogę absolwentów i ona napawa mnie dumą – mówił Jarosław Denisiuk, dyrektor Galerii EL na wernisażu wystawy.
       Na murach Galerii EL oglądamy prawdziwą różnorodność prac, będącą żywym dowodem na to, jak rozległe są artystyczne zainteresowania uczniów i nauczycieli gronowskiego „plastyka”. Można więc zobaczyć malarstwo abstrakcyjne, akty, a także... namalowane słupy z przewodami elektrycznymi. Nie brakuje także rzeźby.
       - Dzisiejszy wernisaż otwiera obchody jubileuszu 10-lecia szkoły – dodała Krystyna Brinkiewicz, dyrektor Liceum Plastycznego. - To było intensywne 10 lat obfitujące w wydarzenia, przedsięwzięcia, różnego rodzaju inicjatywy. Każdego roku trafiają się uczniowie, których zapamiętujemy na dłużej. A o kilku z nich jeszcze usłyszymy.
       Wśród autorów są przede wszystkim byli uczniowie, którzy obecnie są absolwentami szkół wyższych bądź studiują różnorodne kierunki na uczelniach artystycznych w Gdańsku, Krakowie, Warszawie. Swój dorobek zaprezentowali także nauczyciele prowadzący pracownie.
       Kolejna dekada szkoły rozpocznie się... od zmiany. W wyniku reformy edukacji czteroletnia dotychczas szkoła zmieni się w „pięciolatkę”. Czeka ją także remont, dzięki któremu powstaną nowe pracownie i powierzchnie wystawiennicze.
       - Jest już projekt budowlany, jest wizualizacja, przyznana dotacja z Ministerstwa Kultury i zielone światło od samorządu – cieszyła się Krystyna Brinkiewicz.
       Wystawę prac absolwentów i nauczycieli Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym można oglądać w Galerii EL do 21 czerwca.
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama