Środa 12-12-2018, imieniny Joanny, Aleksandra
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Rek

Po warsztatach czas na pokazy

W Teatrze Dramatycznym w Elblągu odbył się pokaz spektakli i etiud przedszkolnych, szkolnych i gimnazjalnych grup warsztatowych. Dzieci pod okiem aktorów i instruktorów teatralnych przez rok przygotowywały się do tej prezentacji.

Elbląski teatr jest jednym z sześciu teatrów dramatycznych w Polsce, które swoją ofertę poszerzyły o działalność edukacyjną. Za organizację zajęć warsztatowych odpowiedzialny jest - od kilku lat - Ośrodek Kultury Teatralnej. W warsztatach biorą udział przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych, a w tym sezonie także gimnazjaliści. Trudnej sztuki aktorskiej uczą się pod okiem zawodowych aktorów i wykwalifikowanych instruktorów teatralnych.
     - Dzieci uczą się teatru poprzez zabawę, ćwiczenia ruchowe, etiudy - mówi Tomasz Walczak, kierownik Ośrodka Kultury Teatralnej. - Pracują przez cały rok po kilka godzin w miesiącu. Pod okiem instruktorów uczą się nie tylko gry aktorskiej, ale również poznają teatr od kulis. Zwiedzają pracownie: malarską, stolarską, krawiecką. Oglądają garderoby, poznają mechanizmy działające na scenie. Z zadowoleniem opowiadają później rówieśnikom o tym, co zobaczyli po tej drugiej stronie. Zwykle przecież siadają na widowni i nie mają możliwości przyglądania się pracy za kulisami.
     Warsztaty dla grup gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych prowadzone są na małej i dużej scenie teatralnej. Przedszkolaki ćwiczą "u siebie" tzn. aktorzy przychodzą do przedszkola, przynoszą ze sobą kostiumy, maski i inne teatralne akcesoria.
     Warsztaty prowadzą aktorzy: Irena Adamiak, Teresa Suchodolska - Wojciechowska, Jolanta Tadla, Beata Przewłocka, Marcin Tomasik oraz Tomasz Walczak.
     - W tym sezonie teatralnym odbyły się 433 lekcje teatralne - mówi Tomasz Walczak. - Wzięło w nich udział ponad 9 tys. dzieci i młodzieży. Najbardziej teatralną szkołą jest SP nr 12. W zajęciach warsztatowych brało udział aż osiem klas z tej szkoły.
     - W warsztatach brali udział uczniowie nie tylko elbląskich szkół - dodaje Walczak. - Nauki teatralne pobierali także gimnazjaliści z Lelkowa oraz uczniowie szkoły podstawowej w Kępkach.
     Od września w zajęciach warsztatowych będą mogli brać udział także uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Zainteresowanie wyraziła już jedna szkoła z Pasłęka.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Pomoc w przypadku szkody komunikacyjnej
Serwis i Części VW - HADM Gramatowski
Citroen HADM Gramatowski już otwarty!
Wyprzedaż rocznika 2017 w salonie Skody HADM