UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Rek

Poczytaj mi „Przedwiośnie"

Elbląg, Poczytaj mi „Przedwiośnie"
fot. nadesłana

„Był pierwszy dzień przedwiośnia. (…) Tego dnia właśnie od Nowego Światu, przez plac Trzech Krzyżów ciągnęła wielka manifestacja robotnicza w stronę Belwederu. (…) W pierwszym szeregu znacznego tłumu szli ująwszy się pod ręce ideowi przedstawiciele, między innymi Lulek i Baryka.” Ten moment z książki starali się odtworzyć uczniowie i nauczyciele III Liceum Ogólnokształcącego wraz z zaproszonymi gośćmi.

8 września w sobotnie przedpołudnie spod Bramy Targowej wyruszył pochód robotników, na czele którego stanął Cezary Baryka. W rolę głównego bohatera wcielił się uczeń klasy 3a, Wojciech Wojtyna, który czytał fragmenty powieści Stefana Żeromskiego. W tłumie robotniczym można było dostrzec dyrektorów i uczniów elbląskich szkół. Po dotarciu pod Ratusz Staromiejski pochód podzielił się na dwie grupy.
     W sali koncertowej Ratusza w części oficjalnej wzięli udział przedstawiciele władz miasta, dyrektorzy, nauczyciele oraz delegacje uczniów. Zaproszonych gości powitała dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego, Beata Orzech.
     W ogólnopolskiej akcji wzięli udział dyrektorzy oraz uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W tej części jako pierwsi wystąpili przedstawiciele III Liceum, dyrektor Beata Orzech oraz Jakub Wojtaszek, uczeń klasy 2a. Po zakończeniu części oficjalnej elblążanie mieli okazję otrzymać na swoim egzemplarzu „Przedwiośnia” odcisk pieczęci upamiętniającej tegoroczną akcję.
     W tym samym czasie uczniowie III Liceum zorganizowali akcje happeningowe. Grupy licealistów spacerowały po Starym Mieście oraz w okolicach placu Słowiańskiego i ulicy 1 Maja, czytając fragmenty powieści oraz zachęcając do wspólnego czytania napotkanych elblążan. Podobne happeningi odbyły się również w tramwajach. Działania uczniów spotkały się z przychylnym przyjęciem mieszkańców. Dziękujemy wszystkim za włączenie się do ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie”!
Katarzyna Ruta, rzecznik prasowy III Liceum Ogólnokształcącego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Okulary korekcyjne GIANFRANCO FERRE
Okulary przeciwsłoneczne Henko
Okulary przeciwsłoneczne DEFRAME
Okulary korekcyjne EVA MINGE