Niedziela 17-02-2019, imieniny Aleksego, Zbigniewa
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Podsumowanie projektu Wydźwięki/Resonances

 
Elbląg, Podsumowanie projektu Wydźwięki/Resonances
Rek

Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza na oficjalne podsumowanie projektu Wydźwięki/Resonances, które odbędzie się w Krużganku Galerii EL w piątek, 12 grudnia o godz. 18. Wstęp wolny.

Projekt Wydźwięki/Resonances, realizowany przez Galerię EL we wrześniu tego roku miał na celu ukazanie twórczości artystycznej w obszarze sztuki dźwiękowej, która w Polsce jest ciągle niszowa. Na projekt złożyły się koncerty, performance, wykłady i warsztaty z dziedziny sztuki dźwiękowej. W Galerii EL można było zobaczyć i posłuchać m.in. Fennesza (A) jednego z najbardziej rozpoznawalnych na świecie artystów, tworzących w nurcie muzyki ambient, Lillevana (D) wybitnego światowego twórcę animacji i sztuki video oraz Annę Zaradny (PL) uznaną w kraju i zagranicą artystkę sztuk wizualnych, kompozytorkę, improwizatorkę, artystkę sound artu, animatorkę festiwali muzycznych.
     Podczas piątkowego podsumowania projektu zobaczymy film dokumentalny Marcina Borchardta "Wydźwięki / Resonances", realizowany podczas trwania Festiwalu. Odbędzie się także promocja książki "Awangarda muzyki końca XX wieku. Przewodnik dla początkujących. Tom pierwszy" z możliwością jej zakupu.
     Ta napisana w formie popularyzatorskiego przewodnika książka jest świadectwem rewolucyjnych zmian w myśleniu o muzyce, jakie dokonały się po drugiej wojnie światowej. W pierwszej części rozpisanej na trzy tomy monografii autor koncentruje się na czterech tematach: wynalazczości i eksperymentach Johna Cage’a; muzyce konkretnej i zmaganiach Pierre’a Schaeffera z kanonem „do, re, mi”; historii wczesnej muzyki elektronicznej, a zwłaszcza zagadnieniu mechanizacji, elektryfikacji i matematyzacji muzyki od Pitagorasa do początków lat 70. XX wieku; oraz przedstawieniu sylwetek czterech minimalistów (La Monte Young, Terry Riley, Steve Reich, Philip Glass), których kompozycje podbiły muzykę amerykańską u schyłku ubiegłego stulecia. Każdemu z rozdziałów towarzyszy syntetyczny „Przewodnik” po najważniejszych kompozycjach i nagraniach poszczególnych artystów. Celem książki jest promocja nowej muzyki oraz wypełnienie luki istniejącej w polskim piśmiennictwie w zakresie publikacji popularyzujących współczesną muzykę awangardową, zarówno w jej filharmonicznym, jak i undergroundowym wcieleniu.
     Muzycznym akcentem będzie występ Marcina Dymitera aka Emitera oraz grupy SoundLab, w której gra kurator Festiwalu Wydźwięki/Resonances – Maciej Olewniczak.
     
Beata Branicka, Centrum Sztuki Galeria EL
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fronty lakierowane mdf mat różne kolory RAL
AMK Kuchnia 6
Promocja RATY 0%
AMK Meble łazienkowe 2