Niedziela 21-10-2018, imieniny Jakuba, Urszuli
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Tęcza o poranku Tęcza o poranku

Poezja i performance w Galerii EL

Elbląg, Poezja i performance w Galerii EL

Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza młodzież do udziału w warsztatach poezji spoken word, odbywających się w ramach projektu edukacyjnego „Miasto_Słowo_Dźwięk”, w całości dedykowanego fenomenowi form przestrzennych. Pierwsze spotkanie warsztatowe odbędzie się w dniach 24 – 25 marca. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Ilość miejsc na warsztatach jest ograniczona.

Poezja spoken word jest poezją niepozbawioną społecznego komentarza. Warsztaty spoken word/slam poetry są najlepszą formą doświadczenia różnicy pomiędzy poezją pisaną z myślą o scenie, od tej pisanej z myślą o kartce.
     Podczas kilku pierwszych spotkań warsztatowicze poznają zjawisko poezji spoken word, nauczą się jak występować ze swoimi tekstami przed publicznością, dowiedzą się na co zwrócić uwagę przy pisaniu poezji, która ma zaistnieć na scenie a nie na kartce papieru, napiszą swoje pierwsze teksty dzięki prostym ćwiczeniom z creative writing. Te nowo zdobyte umiejętności przydadzą się im podczas reszty spotkań - młodzi poeci performerzy będą mieli za zadanie stworzyć poetycki spektakl inspirowany fenomenem form przestrzennych znajdujących się na terenie Elbląga. Ich kształt, barwa, historia, otoczenie, będą inspirować młodych performerów do stworzenia 30-40 minutowego przedstawienia składającego się z tekstów ich autorstwa, nagrań będących wynikiem warsztatów z fieldrecordingu oraz wizualizacji stworzonych przez doświadczonego VJa. Na warsztaty składa się kilka weekendowych sesji oraz stała opieka nad powstającymi tekstami i pomysłami poprzez internet.
     
     Kulminacją warsztatów będzie poetycko-wizualny performance w Galerii EL, na który zostaną zaproszeni mieszkańcy Elbląga.
     
     Wojtek Cichoń / kidd – poeta, slamer i raper, organizator imprez performance poetry, m.in. realizowanego w Warszawie w ramach projektu „Wiersze w metrze”, festiwalu Spoke'N'Word, comiesięcznego slamu poetyckiego w Warszawie, sceny spoken word na festiwalach muzycznych Free Form Festival i Assymetry Festival czy warsztatów spoken word. Od 2003 roku prezentuje swoje utwory spoken word na scenach Polski i reszty świata (Niemcy, Czechy, Holandia, Wielka Brytania, Węgry, Hiszpania, Ukraina, Chiny, Jaopnia). Jako Kidd wydał 8 płyt pod szyldem skwer.org – współtworząc takie projekty muzyczne jak ddekombinacja, Międzymiastowa, Osete. Grał koncerty i prezentował swoją twórczość spoken word przed m.in. Dälek, Mouse on The Keys, Beans (Anti-Pop Consortium). W 2011 roku rozpoczął studia doktoranckie na Uniwersytecie Warszawskim, na Wydziale Neofilologii.
     
     Planowanych jest łącznie pięć spotkań warsztatowych.
     Pierwsze odbędzie się w dniach 24 – 25 marca w godzinach 11 – 15 w Galerii EL. Ilość miejsc na warsztatach jest ograniczona, zatem prosimy o wcześniejsze zgłoszenia u koordynatorki projektu Marty Karaś: marta@galeria-el.pl, tel. 55 232 53 86. Udział w warsztatach jest bezpłatny.
     
     Projekt „miasto_słowo_dźwięk / warsztaty z formami przestrzennymi” został dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Edukacja Kulturalna.

Beata Branicka, Galeria El
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kalendarz Książkowy z Grawerem
Kalendarz Książkowy A5 Firmowy
Pieczątki Firmowe
Kalendarz Książkowy z Grawerem